• دوشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-786-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دبیر علمی اولین کنگره بین‌المللی گیاهان دارویی خبر داد:

ارسال بالغ بر 300 مقاله خارجی و داخلی به این کنگره


نخستین کنگره بین‌­المللی و دومین همایش ملی زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچ­‌های کوهی به میزبانی دانشگاه زنجان آغاز شد .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، نخستین کنگره بین‌المللی و دومین همایش ملی «زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچ‌های کوهی» با ارسال حدود 300 مقاله داخلی و خارجی کار خود را آغاز کرد.


دبیر علمی این کنگره در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه این جشنواره از امروز (پنجم شهریورماه) فعالیت خود را آغاز و به مدت دو روز یعنی تا ششم شهریورماه در دانشگاه زنجان برگزار خواهد شد، گفت: این همایش با همکاری انجمن­ علمی زیست‌شناسی،انجمن علوم باغبانی، انجمن تولیدکنندگان گیاهان دارویی، ستاد گیاهان دارویی معاونت علمی ریاست جمهوری، انجمن ایمنی زیستی ایران، دانشگاه علوم‌پزشکی ارومیه، دانشگاه فردوسی مشهد و نیز ارگان‌ها و سازمان‌های استانی مانند دانشگاه علوم‌پزشکی و دانشکده داروسازی زنجان، سازمان جهادکشاورزی، سازمان نظام مهندسی و مرکز تحقیقات کشاورزی استان زنجان در حال برگزاری است .


بهرام ملکی زنجانی ادامه داد: شایان ذکر است که در این همایش پنج نفر از پژوهشگران شناخته شده بین‌المللی حضور دارند و این خود نشان از بار علمی این جشنواره خواهد بود. در کنار این موضوع تلاش داریم به صورت ویدیو کنفرانس با دیگر پژوهشگران برتر بین‌‌المللی ارتباط برقرار کنیم تا از سخنرانی آنها نیز بهره‌مند شویم.


وی خاطرنشان کرد: همچنین طبق برنامه‌ریزی قبلی، رئیس انجمن گیاهان دارویی ترکیه، گروه تحقیقاتی سلول و جنین‌شناسی گیاهی از دانشگاه «یاگیلونیا» لهستان و مسئول انجمن متخصصان علوم کشاورزی ایتالیا نیز در این کنگره سخنرانی خواهند کرد .


دبیر علمی اولین کنگره بین المللی و دومین همایش ملی زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچ‌های کوهی، افزود:  از مجموع مقالات ارائه شده 250 مقاله به صورت پوستر و 15 مقاله به صورت سخنرانی ارائه خواهد شد. گفتنی است که بیش از 15 مقاله از این تعداد از کشورهای ژاپن، ترکیه، اسپانیا و چین به این همایش ارسال شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: