• شنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-5614-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان:

اولویت کمیته امداد، بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی است


مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی در خدمت‌رسانی اثربخش به جامعه هدف این نهاد از اولویت‌های مهم کمیته امداد استان زنجان است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، هدایت صفری در حاشیه بازدید از کمیته امداد هیدج از تهیه و توزیع سبد حمایتی تحصیلی بین دانش‌آموزان تحت حمایت این نهاد در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.


وی اظهار کرد: در آستانه بازگشایی مدارس، مرحله اول جشن عاطفه‌ها در روزهای 15 و 16 شهریورماه با هدف جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای تأمین بخشی از هزینه‌های تحصیلی مورد نیاز دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان برگزار می‌شود.


این مسئول با تأکید بر اینکه باید شناسایی مزیت‌ها و ظرفیت‌های موجود در هر منطقه و استفاده از آن برای خدمت‌رسانی به نیازمندان مورد توجه باشد، افزود: بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی در خدمت‌رسانی اثربخش به جامعه هدف این نهاد از اولویت‌های مهم کمیته امداد استان زنجان بوده و جشن عاطفه‌ها فرصت مناسبی برای تقویت احساس مسئولیت اجتماعی اقشار مختلف مردم برای کمک به نیازمندان است.


صفری در ادامه از تهیه و توزیع سبد حمایتی تحصیلی بین دانش‌آموزان تحت حمایت این نهاد در آستانه بازگشایی مدارس خبر داد و گفت: با مشارکت خیران زنجانی در جشن عاطفه‌ها و هم‌افزایی آن با منابع داخلی کمیته امداد، سبد حمایتی تحصیلی شامل کیف و لوازم‌التحریر در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید بین بیش از 3000 دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان توزیع می‌شود.


وی ادامه داد: امیدواریم با مشارکت خیران زنجانی در جشن عاطفه‌ها منابع مورد نیاز برای ارائه این خدمت به دانش‌آموزان تحت حمایت فراهم‌ شده و هیچ دانش‌آموز مستعد نیازمندی به دلیل فقر از تحصیل بازنماند.


مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در ادامه به ظرفیت‌های موجود در شهر هیدج در حوزه کارهای خیرخواهانه نیز اشاره کرد و گفت: باید با تبیین عملکردها و شفاف‌سازی فعالیت‌ها زمینه افزایش ضریب حضور و نفوذ این نهاد در لایه‌های مختلف مردم با هدف بهره‌گیری از ظرفیت آن‌ها در فرآیند خدمت‌رسانی به نیازمندان بیش از گذشته فراهم شود.


وی به برون‌سپاری بخشی از فعالیت‌های کمیته امداد با هدف چابک‌سازی فرآیندها و تسریع در خدمت‌رسانی به جامعه هدف در سال‌جاری اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت حوزه علمیه خواهران، مراکز نیکوکاری و مساجد در اجرای مددکاری اسلامی و واگذاری بخشی از امور حمایتی و مددکاری این نهاد در شهر هیدج باید مورد توجه قرار گرفته و تا پایان امسال اجرایی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: