• جمعه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 976-3391-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان خدابنده خبر داد:

تولید 60 درصد گندم مصرفی استان در خدابنده


فرماندار شهرستان خدابنده گفت: 60 درصد گندم مصرفی استان در خدابنده تولید می‌شود.


حمید میرزایی‌فرد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: ۷۵ درصد جمعیت شهرستان خدابنده در سطح روستاهای این شهرستان زندگی می‌کنند و این در حالی است که شهرستان خدابنده بالغ بر ۲۴۰ روستا دارد.


این مسئول با اشاره به اینکه ۱۶۰ میلیارد تومان ضرر وارده ناشی از سرمازدگی به باغات شهرستان خدابنده برای امسال ثبت شده است، ادامه داد: ۲۰ تا ۳۰ درصد این خسارت‌ها از طریق بیمه پرداخت شده و برای برخی کشاورزان نیز تسهیلات پرداخت شده. البته به این نکته باید توجه کرد که شغل غالب مردم این شهرستان کشاورزی بوده و ۶۰ درصد گندم مصرفی استان در این شهرستان تامین می‌شود.


وی در بخش دیگری با اشاره به اینکه ۵۹ درصد از روستاهای این شهرستان مقاوم‌سازی و گازرسانی شده، تصریح‌کرد: طرح‌های خدماتی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار اجرایی می‌شود و شهرستان خدابنده بزرگترین شهرستان شمال‌غرب کشور با ۷ شهر و ۲۴۰ روستا است و جمعیت ۱۷۰ هزار نفری را در خود جای داده است.


میرزایی‌فرد با اشاره به مشکل نیتراته شدن آب‌های زیرزمینی در شهرستان خدابنده، خاطرنشان کرد: متاسفانه کشاورزانی از یکی از استان‌های همجوار زمین‌های اهالی شهرستان را اجاره می‌کردند و کود نیترات را در چاه می‌ریختند که در برخی موارد به چاه آب شرب نزدیک بوده است.


فرماندار شهرستان خدابنده یادآور شد: با برنامه‌ریزی گسترده مانع از گسترش این امر شدیم و آزمایش‌های صورت‌گرفته نشان داده است که مشکل عمده‌ای نداشته‌ایم و این چاه‌ها مسدود شده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: