• یکشنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 976-3591-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی با ارائه خدمات فرهنگی


رئیس شورای اسلامی شهر ابهر گفت: ارائه خدمات فرهنگی، بستر مناسبی برای کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت عسگری صبح امروز در بازدید از فرهنگسرای شهرداری ابهر با اشاره به اینکه ایجاد فرهنگسراها فرصت آموزش مناسبی برای علاقه‌مندان فراهم کرده است، گفت: مربیان فرهنگ‌سراها باید با ارائه توانمندی و خلاقیت خود مسیر آموزش را برای هنرجویان هموار کنند تا از فرصت ایجاد شده نهایت بهره‌وری به‌عمل آید .


وی با بیان اینکه ماحصل زحمات و تلاش‌ها و تولیدات هنرجویان باید به طریقی به دست مصرف‌کنندگان برسد و نتیجه تلاش‌ هنرجویان برای تأمین مواد خام به صورت سرمایه برگشت‌پذیر باشد، به اختصاص محلی برای ارائه محصولات اشاره کرد و گفت: باید محلی به این امر اختصاص یابد تا هنرجویان و مربیان با پشت کار و دلگرمی به ارائه محصولات خود بپردازند.


عسگری با تاکید بر اینکه ارائه خدمات فرهنگی بستر مناسبی برای کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی است، تاکید کرد: ضمن حمایت از این اقدامات باید شرایط رشد و افزایش و ارائه خدمات فرهنگ‌سراها فراهم شود .


در ادامه این بازدید، شهردار ابهر نیز  با اشاره به اینکه کارهای فرهنگسرا به لحاظ کمی و کیفی در سطح مطلوبی قرار دارند، گفت: برگزاری آزمون و اعطای مدرک به هنر جویان و نیز اعطای تسهیلات به افراد دارای گواهی اتمام دوره از طرف بانک‌ها با معرفی فنی و حرفه‌ای از مزایای برگزاری این کلاس‌ها است .


محمدرضا ذوالقدری‌ها تاکید کرد: امیدواریم با اختصاص مکانی مناسب جهت عرضه محصولات تولید شده توسط این هنرجویان بتوانیم به آنها کمکی در جهت کسب درآمد کنیم .


وی افزود: در راستای پر کردن اوقات فراغت شهروندان کلاس‌های تابستانی شهرداری ابهر برای اولین‌بار به‌صورت رایگان در نواحی مختلف (سرای محله شناط، 15 خرداد، شریف آباد، حسین‌آباد و کانون فرهنگی بانوان فرمانداری در رشته‌های زبان انگلیسی، نقاشی، خطاطی، خوشنویسی، نجوم، قالیبافی، خیاطی، قلاب‌دوزی، چرم‌دوزی، گل‌های کریستالی، پرده‌دوزی، فرش‌بافی و بافتنی) تدریس می‌شود .


این مسئول با اشاره به اینکه کلاس‌های ورزشی بانوان نیز شامل آمادگی جسمانی و یوگا در پارک‌های بانوان برگزار می‌شود، عنوان کرد: در برگزاری این کلاس‌ها 20 مربی از رشته‌های مختلف با شهرداری ابهر همکاری کردند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: