• جمعه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-2087-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس استان زنجان:

تدوین دانشنامه علمی دفاع‌مقدس در دست اقدام است


مسئول تحقیق و پژوهش حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس استان زنجان گفت: تدوین دانشنامه دفاع‌مقدس و نحوه عملکرد استان زنجان در آن دوران، از سال گذشته آغاز و در دست اقدام است .


حمید دهقانی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در حوزه دفاع‌مقدس تاکنون پژوهش‌های علمی در کشور صورت نگرفته است.


وی افزود: تدوین دانشنامه علمی دفاع‌مقدس یکی از برنامه‌های مهم حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس محسوب می‌شود که در این راستا قالب مراکز حفظ آثار استان‌ها بر روی این برنامه فعالیت جدی دارند .


دهقانی تصریح کرد: این دانشنامه‌ بر اساس حضور و عملکرد استان‌ها در دوران دفاع‌مقدس تدوین می‌شوند که هر استان به‌طور جداگانه دانشنامه خود را توسط اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس چاپ می‌کنند .


وی یادآور شد: تدوین دانشنامه علمی دفاع‌مقدس استان زنجان از سال 96 آغاز شده است و این دانشنامه نحوه عملکرد استان را در دوران دفاع‌مقدس به صورت علمی بررسی و در اختیار جامعه قرار خواهد داد .


این مسئول در ادامه افزود: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته این دانشنامه تا سه سال آینده تکمیل و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.


دهقانی خاطرنشان کرد: دانشنامه علمی دفاع‌مقدس استان زنجان در بر دارنده 430 مطلب است و تمام رخدادهای جنگ تحمیلی و نقش استان زنجان را روایت می‌کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: