• دوشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-2884-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

افتتاح فارم دو پروژه پرورش بوقلمون مادر در زنجان


رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، از افتتاح فارم دو پروژه پرورش بوقلمون مادر، اولین و تنها زنجیره تولید گوشت بوقلمون کشور در زنجان خبر داد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حسین جعفری در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: شرکت تعاونی صنعت یکپارچه بوقلمون شمال‌غرب کشور (هندوشکا)، اولین و تنها زنجیره تولید گوشت بوقلمون در کشور است و فارم دو آن به مساحت 3.5 هکتار و ظرفیت سالانه 5450 قطعه افتتاح و به بهره‌برداری رسید؛ در واقع با افتتاح فارم دوم این پروژه، استان زنجان سهم ۴۰ درصدی در تامین جوجه یک‌روزه بوقلمون کشور خواهد داشت .


این مسئول ادامه داد: سال گذشته استان زنجان با تامین ۲۶ درصد نیاز کشور در فارم یک این پروژه، رتبه نخست را در تولید و تامین جوجه یک‌روزه بوقلمون کشور به خود اختصاص داد و با افتتاح فارم ۲ این پروژه، سالانه در مجموع ۲ میلیون تخم مرغ نطفه‌دار و یک میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه جوجه یک‌روزه بوقلمون در استان زنجان تولید می‌شود .


وی با بیان این‌که برای احداث و راه‌اندازی فارم ۲ پروژه مذکور، ۶۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است و با افتتاح آن برای ۱۰ نفر به طور مستقیم اشتغال‌زایی می‌شود، افزود: استان زنجان از سهم 60 درصدی در تولید جوجه یک‌‌روزه بوقلمون گوشتی در کشور برخوردار است و پس از استان اصفهان، زنجان دومین استان تولیدکننده گوشت بوقلمون در کشور محسوب می‌شود .


جعفری خاطرنشان کرد: پارسال نخستین واحد پرورش بوقلمون مادر گوشتی استان به 5000 قطعه در قالب تکمیل زنجیره تولید بوقلمون شمال‌غرب کشور راه‌اندازی شد و با افتتاح این واحد تولیدی علاوه‌ بر صرفه‌جویی ارزی و خروج از وابستگی به واردات جوجه یک‌روزه بوقلمون، سالانه بیش از ۶۰۰ هزار قطعه جوجه یک‌روزه بوقلمون گوشتی تولید و عرضه خواهد شد .


رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، افتتاح پروژه بوقلمون مادر گوشتی را گامی بسیار مهم در تکمیل زنجیره گوشت بوقلمون در استان زنجان برشمرد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر همه زنجیره‌های مربوط به گوشت بوقلمون در استان ایجاد شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: