• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-1286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون اجتماعی دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان:

75 درصد از اقدامات حوزه سلامت مربوط به مردم است


معاون اجتماعی دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان اظهار کرد: 75 درصد از اقدامات حوزه سلامت مربوط به مردم و ارگان‌های بین‌بخشی است.

 

مقتدا شعوری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه شبکه بهداشت جزو ارکان وزارت بهداشت است که با تک‌تک مردم سر و کار دارد، گفت: یکی از ارکان اجتماعی شدن سلامت، همین محیط‌ها هستند و طبق تحقیقات تنها 25 درصد برنامه‌های حوزه سلامت به بخش بهداشت و درمان مرتبط است و 75 درصد از اقدامات حوزه سلامت مربوط به مردم و ارگان‌های بین‌بخشی است.

 

وی افزود: اگر معتقدیم محور توسعه پایدار، انسان سالم و جزو لاینفک سلامت است باید در راستای اجتماعی شدن سلامت قدم برداریم و مردم نیز باید مطالبات را از طریق درست و از کانال کانون‌های سلامت محله پیگیری کنند.

 

شعوری ادامه داد: اگر دولت و خیرین در راستای اجتماعی شدن، امکاناتی را در محله ایجاد کنند، حافظان خوبی خواهند بود و ما نیز باید با هم کمک کنیم و به مردم پیگیری مطالبات را آموزش دهیم و در راستای رفع موانع و ایجاد امکانات گام برداریم و در این صورت مشارکت فعالانه و حرکت رو به جلو خواهد بود.

 

معاون اجتماعی دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان تصریح کرد: اگر سبک زندگی مردم کنترل شود و سواد سلامت افزایش یابد، با انجام کارهای ساختارمند و هدفمند، می‌توان با کمترین هزینه، بهترین و مثمرثمرترین کارها را انجام داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: