• دوشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-2387-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان:

شکل‌گیری شخصیت افراد در گرو مطالعه کتاب است


نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: شکل‌گیری شخصیت معرفتی هر انسان، در گرو مطالعه کتاب است که این شکل‌گیری در راستای آرمان‌گرایی انجام می‌گیرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان زنجان، اظهار کرد: آمار خوبی درباره شرکت در این جشنواره در استان ارائه شده که چشم‌گیر است.

 

وی افزود: اثرگذاری کتاب در حفظ تمدن‌ها، ساختن جامعه و روشن کردن راه آینده مهم است، یکی از بهترین دریافت‌ها که می‌توانیم در کتابخوانی داشته باشیم این است که این اقدام، آگاهی، فکر و اندیشه انسان را بالا و در شکل‌گیری شخصیت افراد اثرگذار است.

 

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: شکل‌گیری شخصیت معرفتی هر انسان، در گرو مطالعه کتاب است، که این شکل‌گیری در راستای آرمان‌گرایی انجام می‌گیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: همه انسان‌ها خواهان داشتن بهترین‌ها در مادیات هستند اما برای رسیدن به بهترین‌ها و عاقلانه‌ترین رفتار، راه طی شده انسان‌های موفق در تاریخ است که باید بدان عمل کرد.

 

آیت‌الله خاتمی افزود: هر الگو که به کمال نزدیک‌تر باشد می‌تواند الگوی بی‌عیبی باشد، ائمه‌اطهار (ع) الگوی مهم انسان کامل هستند؛ در نتیجه هر چه به زوایای زندگی امامان معصوم (ع) توجه داشته باشیم تاثیر آن را در زندگی خواهیم دید.

 

امام جمعه زنجان یادآور شد: امام رضا (ع) شهره به رأفت و مهربانی هستند که صفات برجسته ایشان به‌شمار رفته و زیارت این امام همام موجب ایجاد نشاط معنوی می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: