• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-8914-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان:

روند صعودی طلاق در استان زنجان متوقف شده است


مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان گفت: روند صعودی طلاق در استان زنجان متوقف شده است .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مسیح‌الله سلطانی صبح امروز در مراسم افتتاح سامانه کاهش طلاق (تصمیم) در زنجان با تاکید بر اینکه بعد از 20 سال روند صعودی طلاق در استان متوقف شده است، اظهار کرد: پارسال در مقایسه با سال 95 شاهد کاهش 4 دهم درصدی  تعداد طلاق‌ها در سطح استان بودیم. این رقم شاید چندان قابل توجه نباشد ولی در مقایسه با روند صعودی طلاق طی سال‌های اخیر جای خوشحالی دارد .


این مسئول با تاکید بر اینکه برنامه‌ریزی‌ها در وهله اول باید به توقف روند صعودی طلاق منتج شود، ادامه داد: بهزیستی متولی کاهش طلاق است و خوشبختانه تلاش‌ها تا به امروز موثر بوده است. البته امیدواریم این کاهش نوسانات صرفا آماری نباشد .


وی با اشاره به اینکه 2421 مورد طلاق در سال 95 و 2412 مورد طلاق در سال 96 به ثبت رسیده است، افزود: روند صعودی طلاق در استان شکسته شده و باید با هم‌فکری و هم‌افزایی دستگاه‌های متولی، همچنین مشارکت سمن‌ها و خانواده‌ها مباحث را در ارتباط با کاهش طلاق جلو ببریم. خوشبختانه دستگاه‌هایی از جمله بهزیستی اقدامات خوبی انجام داده از جمله اینکه امسال مرکز مستقل مداخله در طلاق راه‌اندازی شد .


سلطانی تصریح کرد: یکی از اشکالات کار، در دسترس نبودن و به روز نبودن آمار بود ولی خوشبختانه سامانه تصمیم این نقیصه را جبران می‌کند. امسال در استان اولویت اول برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی طلاق است؛ در واقع پنج شاخص طلاق، اعتیاد، حاشیه‌نشینی، انحرافات اخلاقی و خشونت در دستور کار است و امیدواریم با تلاش دستگاه‌های مسئول و مردم بتوانیم اقدامات موثری داشته باشیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: