• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-9114-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

کاهش نرخ طلاق، مستلزم آگاه‌سازی است


مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت : کاهش نرخ طلاق مستلزم آگاه‌سازی است .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمد محمدی‌قیداری صبح امروز در مراسم افتتاح سامانه تصمیم در استان زنجان، اظهار کرد: زنجان چهاردهمین استانی است که سامانه کاهش طلاق را راه‌اندازی می‌کند و امیدواریم که با افزایش اطلاعات علمی و بومی کردن اطلاعات، در کاهش طلاق گام‌های به سزایی برداریم؛ چراکه کاهش نرخ طلاق، نیازمند برنامه‌ریزی‌های مستمر است .


این مسئول با بیان اینکه شیب تند طلاق طی سال‌های اخیر باید به روند طبیعی خود بازگردد، ادامه داد: با ارائه آموزش‌های پیشگیری از طلاق برای کسانی که در مقاطع تحصیلی مختلف و در آستانه ازدواج هستند، زمینه را برای آگاه‌سازی اقشار مختلف فراهم می‌کنیم؛ در واقع باید پیشگیری‌ها را جدی بگیریم تا به نقطه بحرانی نرسیم .


وی با تاکید بر اینکه سامانه تصمیم که برای مداخله در طلاق راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: امیدواریم این سامانه بتواند امور را الکترونیکی کرده و در دسترس قرار دهد تا بتواند بسیار موثرتر باشد .


معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان نیز در ادامه گفت: پارسال نرخ طلاق کشوری 2.2 بود و استان زنجان با نرخ 2.3 رتبه دوازدهم را داشت .


سلمان حسینی تصریح کرد: امسال 1452 در مرکز مداخله در طلاق پذیرش شدند و طی امسال عوامل خیانت، اعتیاد و بیکاری به ترتیب سه عامل اول در شکل‌گیری طلاق‌ها بوده است. همچنین امسال 40 مورد سازش در مراکز دولتی و غیر دولتی به ثبت رسیده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: