• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-9214-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

شناسنامه‌دار شدن 23 هزار دار قالی در استان زنجان


مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: از زمان اجرای طرح شناسنامه دار کردن دار قالی‌ها در زنجان تاکنون ۲۳ هزار دار قالی شناسنامه‌دار شده است.


محسن جعفری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، بابیان اینکه طرح اجرای شناسنامه‌دار کردن دار قالی‌ها در زنجان از مهرماه سال ۹۳ در استان زنجان شروع‌ شده و از زمان اجرای این طرح تاکنون ۲۳ هزار دار قالی شناسنامه‌دار شده است.


این مسئول ادامه داد: اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، نسبت به شناسنامه‌دار کردن دار قالی‌ها در استان تاکید زیادی دارد.


وی افزود: هدف از شناسنامه‌دار شدن قالی فرش‌بافان این است که میزان بافت قالی فرش کنترل شود و در این دستورالعمل تعیین‌ شده به سازمان فرش میزان بافت مشخص‌ شده و قالیبافان واقعی مشخص شوند.


جعفری خاطرنشان کرد: این سازمان نظارت و بازرسی ویژه از دار قالی‌ها دارد و نظارت و بازرسی از دار قالی‌ها در زنجان تداوم دارد. کیفیت فرش دستباف استان زنجان بسیار ارزشمند است و طبیعی بودن مواد پشم و ابریشم و رنگ مورداستفاده در تولیدات فرش زنجان باعث افزایش کیفیت این فرش‌ها می‌شود و کیفیت مواد اولیه مورد تاکید است.


مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، یادآور شد: کشورهای خلیج‌فارس، آلمان، کانادا، روسیه، لبنان، ایتالیا مقصد فرش‌های استان زنجان هستند. بیشترین نقشه‌هایی که در استان بافته می‌شود طرح بیدگینه، طرح قلتوق و طرح ماهی افشار است که در این بین طرح ماهی افشار نیز بیشترین میزان خرید و فروش را به خود اختصاص داده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: