• چهارشنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 976-4891-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان عنوان‌ کرد:

ابلاغ قانون جامع خدمات ایثارگری، گامی موثر در پیگیری مطالبات ایثارگران


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: ابلاغ قانون جامع خدمات ایثارگری، گامی رو به جلو در پیگیری مطالبات ایثارگران است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی کاظمی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه روسای بنیاد شهید خرم‌دره، اظهار کرد: یکی از سیاست‌های جدید دولت، اعتماد به بانوان و جوانان در عرصه‌های مدیریتی است .


وی با اشاره به اینکه بنیاد شهید یکی از یادگاران ارزشمند اما راحل است، تصریح کرد: تشکیل بنیاد شهید نشان‌گر بلند نظری امام و توجه ایشان به وضعیت جانبازان و ایثارگران و تربیت فرزندان خانواده شهدا و حل مشکلات آنان است .


این مسئول با اشاره به اینکه ابلاغ قانون جامع خدمات ایثارگری گامی رو به جلو در پیگیری مطالبات ایثارگران است، ادامه داد: در این قانون بیش از ۳۵۰ خدمات تعیین شده است.


وی با بیان اینکه پدران، مادران و همسران شهدا و جانبازان اغلب در سنین بالا قرار دارند که در همین راستا طرح پایش سلامت اجرا می‌شود، اظهار کرد: بنیاد شهید پوشش صد  درصدی هزینه‌ها را در این حوزه مد نظر قرار داده است.


این مسئول با اشاره به اینکه برای ارتقای توانمندی علمی جانبازان و ایثارگران نیز صد درصد هزینه‌های آموزشی را پرداخت می‌کند، اظهار کرد: بیش از 70 درصد ایثارگران از تحصیلات عالیه برخوردارند .


کاظمی با بیان اینکه اشتغال فرزندان شهدا و جانبازان یکی از دغدغه‌های بنیاد شهید است، تاکید کرد: پیگیر اشتغال این افراد از سهمیه ۲۵ درصدی بخش دولتی و ۲۵ درصدی بخش غیردولتی هستیم .


وی با اشاره به اینکه اجرای طرح سپاس یکی از طرح‌های ارزنده‌ای است که مسئولان بنیاد شهید با خانواده شهدا و جانبازان و ایثارگران با حضور در منزل آنها دیدار می‌کنند، ادامه داد: شش‌هزار دیدار در این راستا در طول سال با خانواده شهدا برگزار می‌شود.


کاظمی، برگزاری یادواره‌های شهدا را گامی ارزشمند در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برشمرد و افزود: بیش از ۵۰۰ یادواره شهدا در مناطق مختلف استان برگزار می‌شود.


این مسئول با اشاره به دفاع جانانه ملت ایران از کیان وطن در طول هشت سال دفاع‌مقدس، ادامه داد: در طول هشت سال دفاع‌مقدس به برکت خون شهدا توانستیم کشور را با همه مشکلات اداره کنیم و بر دشمنان فائق آییم .


وی با حساس ارزیابی کردن موقعیت کشور در برهه کنونی، تصریح کرد: به برکت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می‌توانیم بر تمام مشکلات کشور و تهاجمات فرهنگی دشمنان غلبه کنیم .


این مسئول در ادامه با اشاره به اهتمام ویژه بنیاد شهید به امور فرهنگی، تصریح کرد: یکی از سیاست‌های بنیاد در عرصه فرهنگی می‌تواند بحث برجسته‌ کردن ایثار اجتماعی باشد .


کاظمی با اشاره به اینکه خرم‌دره از شهرستان‌هایی است که کار ساماندهی گلزار شهدا در آن به اتمام رسیده است، عنوان کرد: شهرداری باید در فضاسازی شهری در حوزه ایثار و شهادت اهتمام بیشتری داشته باشد .


در ادامه این جلسه نیز رئیس جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خرم‌دره با تاکید بر اینکه خانواده شهدا بهترین معلمان هستند، اظهار کرد: نباید فراموش کنیم که عزت و آزادگی کشور در سایه خون شهدا حاصل شده است .


فاطمه معروف‌خانی با بیان اینکه فراهم کردن بسترهای لازم برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از وظایف بنیاد شهید است، تصریح کرد: موفقیت در این امر نیز با همکاری نهادهای فرهنگی و آموزشی از طریق آشنا کردن نسل جوان با مرام و منش شهدا حاصل می‌شود .


وی عنوان کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری هیچ قدرتی نتوانسته دل‌های مردم را از محبت به امام و یاد شهدا و ارزش‌های انقلاب خالی کند .


به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم مهراب علی داوودی تودیع و فاطمه معروف‌خانی به عنوان رئیس جدید بنیاد شهید خرم‌دره معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: