• دوشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-3187-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

کارشناس امور دینی:

تربیت دینی، سدی در برابر آسیب‌های اجتماعی است


کارشناس امور دینی گفت: خانواده‌ای که در چارچوب تربیت دینی تشکیل و ادامه حیات دهد، جزو خانواده تراز دینی خواهد بود که از آسیب‌های اجتماعی کمتری مواجه است.


حجت‌الاسلام علی ناصر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: خانواده جایگاه بسیار مهمی از منظر اسلام در جامعه برخوردار است که با ازدواج محقق می‌شود.


وی افزود: به واسطه تشکیل خانواده وظایف دیگری از جمله پدر و مادری بر عهده زن و مرد تعریف می‌شود که باید در پذیرش این نقش توجه لازم را داشته باشند.


ناصر تصریح کرد: جامعه متشکل از جوامع کوچک خانواده‌‌ها است که در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند اما در این بین خانواده‌ای موفق‌تر است که در تراز خانواده اسلامی قرار داشته باشد.


این کارشناس در ادامه خاطرنشان کرد: خانواده‌ای در تراز خانواده اسلامی می‌تواند باشد که تمام ابعاد تربیتی دینی را در روابط همسری و فرزندان رعایت و به آن در طول زندگی عمل کرده باشد .


وی افزود: قرآن کریم به عنوان کامل‌ترین دین الهی برنامه کامل زندگی را در اختیار انسان قرار داده است، در نتیجه هیج توجیهی برای انجام ندادن این برنامه وجود ندارد .


ناصر یادآور شد: در سبک زندگی که اکنون در جامعه بین خانواده‌ها حاکم شده است، سبک قابل پذیرشی نیست، زیرا با آن برنامه‌ای که خداوند متعال در قرآن و توسط پیامبر اکرم (ص) به بشریت ابلاغ کردند، مطابقت ندارد و این تناقض و فاصله داشتن موجب بروز مشکلاتی در خانواده‌ها و جامعه شده است .


وی تصریح کرد: رسانه ملی، مطبوعات، دانشگاه‌ها و مبلغان دینی نقش مهمی را در تبیین زندگی و خانواده اسلامی دارند، به خصوص در مقطع کنونی که افراد به راحتی مبتلا به آسیب‌های اجتماعی می‌شوند که با آگاهی دینی می‌توان پیشگیری لازم را در برابر این آسیب‌ها را داشت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: