• پنجشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-10414-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

اگر کاری به صلاح مردم نیست، با شجاعت به آن اعتراف کنیم


نماینده عالی دولت در استان زنجان گفت: باید به نفع مردم تصمیم بگیریم و اگر کاری به صلاح نیست، با شجاعت به آن اعتراف کنیم .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری شامگاه دیروز در دیدار با تعاونگران استان زنجان، اظهار کرد: اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی و اتاق تعاون باید اختلاف‌نظرها را با یکدیگر در میان گذاشته و برطرف کنند و در این میان، اداره‌کل تعاون باید با سعه‌صدر بیشتری رفتار کند. هر چه بین دو بخش فاصله بیشتری ایجاد شود، تعاونگران در ماموریت‌های خود با چالش‌های بیشتری مواجه می‌شوند. این اداره‌کل نیز باید متوجه این موضوع باشد که اگر حوزه تعاون از وی جدا شود، بخشی از قابلیت‌هایش بی‌خاصیت و بی‌معنا خواهد شد .


استاندار زنجان ادامه داد: در گذشته اتاق مشکلات را از تعاون‌گران احصا می‌کرد و با دستگاه‌های متولی در میان می‌گذاشت تا پاسخ‌گو باشند. استانداری نمی‌تواند در مقابل صفر تا صد مشکلات جواب‌گو باشد و هر دستگاهی که تعلل، کوتاهی و کارشکنی کرده است، باید پاسخ‌گو باشد .


وی با بیان اینکه شاید برخی موارد دستگاه‌های اجرایی هم حرف‌هایی برای گفتن داشته باشند، افزود: اقتصاد کشور با فراز و نشیب‌هایی همراه بوده ولی تعاونی همیشه همراه ما بوده است. اقتصاد در مقطعی صد درصد دولتی شده بود ولی تعاونی‌ از همراهی‌های خود فروگذاری نکرد. بعد از جنگ، اقتصاد خصوصی را در دستور کار قرار دادیم و باز هم تعاونی همراه همیشگی دولت بود .


درویش‌امیری خاطرنشان کرد: متاسفانه یکی از معضلات جامعه کنونی این است که قبل از منافع ملی، منافع فردی و منیت را مدنظر قرار می‌دهیم. متاسفانه در تصمیم‌گیری‌ها قبل از هر چیز به فکر جیب خودمان هستیم و منفعت‌طلبی فردی، یقه ملت ایران را گرفته است .


نماینده عالی دولت در استان زنجان یادآور شد: در کشورهای دیگر منافع ملی ارجحیت دارد ولی متاسفانه بسیاری از ما خانه‌ها و گاوصندوق‌های‌مان را پر از دلار کرده‌ایم،   در حالی که اگر همین میزان دلار و طلاها به جای اینکه در خانه راکد بماند، در صندوق بانک مرکزی باشد، زمینه را برای پایین آمدن ارزش دلار و طلا فراهم می‌کند .


وی در ادامه با اشاره به اینکه نقش تعاونی در اقتصاد ایران، حفظ منافع اعضا و حفظ منافع ملی و تقویت اقتصاد ملی است، افزود: اعضای تعاونی‌ها کسانی هستند که می‌توانند برای تقویت منافع ملی پیش‌قدم باشند. از این رو آن دسته از تعاونی‌های ملی که تعاون دفاع از حقوق خود را دارند باید تقویت شوند. این در حالی است که تعاونی‌ها می‌توانند در حوزه اجتماعی و فرهنگی، تفکر جمعی را آموزش دهند .


درویش‌امیری در ادامه با تاکید بر اینکه متاسفانه تصیمات غلط در کشور، نتیجه پافشاری‌های بی‌جهت است، افزود: مثلا سدسازی و فرودگاه‌سازی در نقاطی که نیاز نبود، نمونه‌ای از این تصمیمات اشتباه است و کسی برای مواردی از این دست پاسخی پیدا نمی‌کند. همین طور اگر امروز شاهد مشکلات متعدد هستیم، به خاطر این است که شفاف و صریح پاسخ متقاضیان را نمی‌دهیم و مماشات می‌کنیم .


استاندار زنجان با تاکید بر اینکه در خصوص محدوده شهری، شورای عالی شهرسازی باید تصمیم‌گیری کند، یادآور شد: گفت: باید از حقوق زنجانی‌هایی که در محدوده خدماتی زندگی می‌کنند، همچنین آینده شهر زنجان دفاع کنیم و این به معنای دفاع از منافع ملی است. علاوه بر این، باید در قالب باورها و اعتقادات‌مان از نظام قانون اساسی تمکین کنیم؛ چرا که هر وقت ریسمان قانون پاره شده است، همه گرفتار شده‌ایم.


درویش‌امیری تصریح کرد: متاسفانه   وقتی فرودگاهی ساخته می‌شود و حتی یک پرواز از آن انجام نمی‌گیرد، دودش به چشم مردم می‌رود و این مردم هستند که ضرر می‌‌کنند. نباید فقط برای چند سال دلخوشی حرفی بزنیم که درست نباشد. باید به نفع مردم تصمیم بگیریم و اگر کاری به صلاح نیست، با شجاعت به آن اعتراف کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: