• جمعه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 976-1085-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان:

فرهنگ کمک به نیازمند در میان مردم نهادینه شود


مد یرکل کمیته امداد استان زنجان اظهار کرد: فرهنگ کمک به نیازمند باید در میان مردم نهادینه شود.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، هدایت صفری در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نمازجمعه زنجان با اشاره به اینکه نماز جمعه جایگاه والایی دارد، گفت: نماز جمعه نه‌تنها به عنوان یک عبادت، بلکه نماد شکوه و عزت مسلمانان است و به عنوان حج مساکین شناخته می‌شود.

 

وی ادامه داد: تفکر کمیته امام خمینی(ره) ریشه در تفکر اسلامی دارد؛ چراکه انفاق و نیکوکاری در اسلام بسیار تاکید می‌شود و امام علی (ع) الگویی در این جهت است، ایشان در هنگام نماز انگشتر خود را به یک فقیر هبه می‌کند و صدقه می‌دهد و این نشان از این است که اگر می‌خواهید به نیازمند کمک کنید باید در فوریت انجام شود .

 

این مسئول خاطرنشان کرد: فرهنگ کمک به نیازمند آن هم در اسرع وقت باید در میان مردم نهادینه شود و استان زنجان به لحاظ شهیدانش که جان خود را انفاق کردند این فرهنگ را در خود دارد.

 

صفری با اشاره به اینکه اموال دنیوی از بین می‌رود و تنها چیزی که از انسان باقی می‌ماند عمل صالح است، افزود: انسان برای تجارت به زمین فرستاده شده است و باید تجارت او به گونه‌ای باشد که علاوه بر تامین دنیای او ، آخرت او را هم ضامن باشد.

 

این مسئول گفت: یکی از مواردی که تجارت انسان را در دنیا زیاد می‌کند عمل صالح است و یکی از این اعمال صالح کمک به نیازمندان است. افرادی که سرمایه‌گذاری می‌کنند و به  بیماران خاص و صعب العلاج، سرپرست‌های خانوار و خانواده‌های بد پرست کمک کند خود از عمل خود سود خواهند برد.

 

وی خاطر نشان کرد: اولی‌ترین مرکز برای کمک به نیازمندان، کمیته امداد امام خمینی(ره) است که با حفظ کرامت انسانی به نیازمندان و خانواده‌های آسیب‌پذیر کمک کند.


صفری افزود: مشکلات اقتصادی نباید موجب ترک تحصیل شود و از همین رو کمیته امداد به کمک خیرین سعی دارد مانع از این موضوع شود و در همین جهت 3142دانش‌آموز و بالغ بر 416 دانشجو تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از   اعتبارات   این نهاد استفاده کرده و با کمک خیرین زمینه برای ادامه تحصیل این دانشجویان و دانش‌آموزان فراهم شده است.


این مسئول افزود: پایگاه‌های خاصی در جهت جمع‌آوری کمک‌های مردمی در جشن عاطفه‌ها   در استان در نظر گرفته شده است که امید است مردم دست در دست هم دهند و با همبستگی و همیاری شرایطی را فراهم آورند که هیچ دانش‌آموزی نگران شروع سال تحصیلی نباشد.

 

وی با اشاره که این حمایت‌های مالی و معنوی نباید تنها محدود به ایام آغازی سال تحصیلی باشد،گفت: امید است خیرین به این موضوع توجه داشته باشند و محبت های خود در طول ایام سال به این دانش‌آموزان داشته باشند و در  انجام کار خیر از هم سبقت بگیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: