• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 976-1485-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری:

عده‌ای در داخل کشور، حقانیت انقلاب را زیر سئوال می‌برند


نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری گفت: عده‌ای امروز می‌گویند ما بی‌خود با آمریکا درگیر شده‌ایم، در چهل سالگی انقلاب عده‌ای حرف‌هایی به زبان می‌آورند که گویی انقلاب اسلامی اشتباه بزرگ ما بوده است و به‌گونه‌ای حقانیت انقلاب را زیر سئوال می‌برند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام و المسلمین حاج محمد ابوالقاسم دولابی در همایش طلایه‌داران تبلیغ زنجان، اظهار کرد: طی دیدار اخیر با مقام معظم رهبری به‌مناسبت روز مباهله، ایشان فرمودند: پیام اصلی مباهله، تاکید بر حقانیت است.

 

وی افزود: کسانی ‌که در راه اثبات حقانیت انقلاب اسلامی حرکت می‌کنند نباید از ناملایمتی‌های راه بترسند؛ چراکه اصلی‌ترین حقانیت انقلاب، الهام از حرکت سیدالشهدا (ع) بوده است.

 

دولابی تصریح کرد: از فرصت محرم و صفر به درستی استفاده کنیم و با این فرصت به‌راحتی عنصر حقانیت را در سراسر کشور تثببت کنیم؛ انقلاب ایران دقیقا برگرفته از حرکت امام حسین (ع) است.

 

وی ادامه داد: نکته نخست در حرکت امام حسین (ع) که الهام‌بخش انقلاب اسلامی بود موضوع عبور از جریان دین‌داران غیرانقلابی است که در لباس دلسوزی سعی در منصرف کردن حضرت از این حرکت داشتند؛ چراکه این افراد ترجیح می‌دادند به جای حرکت انقلابی، در صحرای عرفات به مناجات با خدا بپردازند که رهبر کبیر انقلاب اسلامی و علمای دیگر نیز با این چالش مواجه بودند.

 

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: برای تبیث حقانیت انقلاب باید به امام حسین (ع) متوسل شویم؛ چراکه دین‌دار حقیقی را جز خواسته و اراده خدا هیچ شخصی نمی‌تواند به حرکت وادارد؛ دین‌دار انقلابی با بصیریت در جستجوی خواسته الهی می‌رود.

 

دولابی افزود: دین‌داری عافیت‌طلبان و دین‌داری نیروهای انقلابی دو مسئله مهم پیش ‌روی امام حسین (ع) در عاشورا و امام راحل در انقلاب اسلامی بود که گروه نخست ضربه مهلکی را به نظام وارد می‌کنند؛ زیرا این گروه معتقد بودند دین‌دار نباید به کار سیاسی بپردازد.

 

این عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: ایستادگی در برابر دین‌داری غیرانقلابی که مقام معظم رهبری از آن به نام شیعه انگلیسی نام بردند باید مردم را نسبت به این جریان بیدار کرد؛ نسبت به مشکلاتی که در داخل کشور با آن مواجه هستیم نباید بی‌تفاوت شد؛ چراکه بخشی از این مشکلات خیانت‌های دشمنان است که با روشنگری می‌توان به مردم عرضه داشت.

 

وی یادآور شد: امروز جنجالی که رسانه‌ها در ایجاد تفرفه بین ایران و عراق انجام گرفته، نشان عصبانیت استکبار جهانی از اقتدار ایران در عراق است که این اقتدار عمق وجودشان را آتش زده است؛ یادمان نرفته که داعش تا مجلس شورای اسلامی پیش آمده بود و اگر پیشروی و حضور نظامی ایران در سوریه نبود باید در داخل با داعش می‌جنگیدیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: