• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-3787-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:

گسترش فضای قرآنی، از اهداف برگزاری جشنواره‌های قرآنی است


معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: بسط و گسترش فضای قرآنی در محیط‌های دانشگاهی، از اهداف برگزاری جشنواره‌های قرآنی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، غلامرضا غفاری در حاشیه آیین اختتامیه سی و سومین دوره جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور در زنجان، در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه اساسا سیاست‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه قرآن، بخش‌های مختلفی را شامل می‌شود، گفت: بخشی از این سیاست‌ها مربوط به خود قرآن که شامل ترتیل و صوت آن است، می‌شود، اما بخش دیگری از این سیاست‌ها مربوط به تفسیر آن می‌شود که سعی شده است در این جشنواره از جنبه‌های دیگری نظیر حوزه‌های هنری، فرهنگی و اجتماعی به آن پرداخته شود؛ چرا که اساسا در هویت دینی که دانشجویان کسب می‌کنند آموزه‌های قرآنی نقش پررنگی دارد.

 

وی ادامه داد: فعالیت‌هایی که در دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد بخشی توسط تشکل‌های قرآنی که در دانشگاه‌ها فعالیت دارند، انجام می‌شود، ضمن اینکه کانون‌های فرهنگی نیز در این زمینه ورود پیدا می‌کنند. افزون بر اینکه خود تشکل‌ها هم در حوزه قرآن فعالیت‌های خوبی دارند و گام‌های موثری برداشته‌اند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه در فضاهای دانشگاهی‌، فعالیت‌های قرآنی گسترده‌ای انجام می‌شود، افزود: اما به نوعی انتظاراتی که از این بخش وجود دارد، با توجه به اینکه قرآن کتاب وحیانی ما است به مراتب بیشتر از این میزان است و هر چه کار در این زمینه انجام گیرد به این معنا نیست که جای کار بیشتری برای این امر وجود ندارد.

 

غفاری خاطرنشان کرد: خوشبختانه علاقه و اهتمام خوبی در دانشجویان و هیئت علمی مشاهده می‌شود و نشانه این موضوع حضور گسترده دانشجویان و هیئت علمی در سی و سومین مسابقات قرآن و عترت است که با استقبال خوب دانشجویان مواجه شده است.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: 50 هزار دانشجو از سراسر کشور در این جشنواره شرکت داشتند که در جای خود رقم قابل توجهی است.

 

وی خاطرنشان کرد: وجه تمایز این دوره از مسابقات با دوره‌های قبل، وجود حوزه‌های مختلف است و هر چه این جشنواره جلوتر می‌رود، مشارکت باشکوه دانشجویان را شاهد هستیم و یک نوع خلاقیت و ابتکار در این عرصه مشاهده می‌شود که این خلاقیت و ابتکار دو سویه، هم از ناحیه دانشجویان و هم از ناحیه کارشناسان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: