• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 976-1685-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

کارشناس امور دینی:

معرفت‌افزایی، چاشنی حضور در برگزاری مراسم عزاداری باشد


کارشناس امور دینی گفت: در آستانه ورود به ماه محرم‌الحرام باید نخست معرفت‌افزایی را چاشنی حضور با خلوص در مراسم عزاداری داشته باشیم که در دین اسلام این شناخت از جایگاه مهمی برخوردار است .

 

حجت‌الاسلام محمد نوری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: قرآن و عترت دو اصل مهم و جدایی ناپذیر در اسلام محسوب می‌شوند. کسی‌که پیرو حقیقت قرآن است باید پیرو حقیقی اهل بیت(ع) نیز باید باشد زیرا این دو مکمل یکدیگر هستند .

 

وی افزود: ماه محرم الحرام دربردارنده بزرگترین رخداد تاریخی جهان اسلام عاشورا است که به همین دلیل در بین مناسبت‌های مختلف دینی از جایگاه مهمی برخوردار است .

 

نوری تصریح کرد: برگزاری مراسم مختلف عزاداری یکی از شاخصه‌های مهم در بین شیعان محسوب می‌شود که در عاشورا به اوج خود می‌رسد .

 

این کارشناس در ادامه یادآورشد: صرف برگزاری مراسم عزاداری برای امام حسین(ع) کافی نیست، زیرا ایشان در راهی پای گذاشتند که امر به معروف و نهی از منکر در جامعه زنده و احیا کنند. در نتیجه باید شیعیان در برگزاری این مراسم نخست پرچمدار این فریضه مهم دینی باشند .

 

نوری تصریح کرد: عمل به واجبات و ترک محرمات یکی از اصل‌های مهم در مکتب تشیع محسوب می‌شود که باید این اصل در اجرای مراسم عزاداری امام حسین(ع) بارز و چشمگیر باشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: