• دوشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-2286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان:

دانشجویان، پس از تحصیل همچنان علم‌آموزی کنند


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان اظهار کرد: دانشجو پس از پایان تحصیلات خود همچنان باید به کسب علم بپردازد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، یدالله رجایی در جشن دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با اشاره به اینکه فارغ‌التحصیلی به این معنا نیست که دانشجو پس از پایان این دوره تحصیلی، از تحصیل و علم فارغ می‌شود و دیگر به سراغ مباحث علمی نخواهد رفت، گفت: این جشن به دانش‌آموختگی تغییر یافته است تا مبین این موضوع باشد که دانشجو پس از پایان تحصیلات خود همچنان باید به کسب علم بپردازد .


وی ادامه داد: دانش‌آموختگان پس از پایان تحصیلات خود نباید به دانش و تحقیقات بی‌توجه باشد و تنها به مدرک اخذ شده‌ اکتفا کنند؛ چرا که مدرک زمانی که دانشجو دانشی کسب نکرده باشد ، ارزش چندانی ندارد.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان اظهار کرد: تحقیقات نشان داده است که هر چه مدت زمان مطالعه  کشوری بیشتر باشد، آن کشور  توسعه یافته‌تر است و باید سعی کنیم در ایران‌ نیز میزان مطالعه را بالا ببریم و این مهم مگر به همت قشر دانشجو میسر نشود .


وی در ادامه با بیان اینکه امروز، مسئله ازدواج در جامعه به مسئله بزرگی تبدیل شده است، تصریح کرد: مشکلات اقتصادی و اجتماعی بر سر راه جوانان قرار دارد و در این شریط جوانان و دانشجویان ضمن اینکه باید  سطح اجتماعی، سطح تحصیلات و دیگر آیتم‌ها را در ازدواج مدنظر قرار دهند، توصیه می‌شود تا در این زمینه منطقی فکر کنند و ازدواج منطقی داشته باشند و از سنگ‌اندازی و مشکل تراشی‌های بی‌مورد جلوگیری کنند .


این مسئول گفت: وضعیت اقتصادی مشکلات زیادی را ایجاد کرده است و خانواده‌ها باید با سهل کردن ازدواج و کم کردن چشم‌داشت‌ها شرایط را برای زندگی مشترک جوانان فراهم آورند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: