• دوشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-2386-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار زنجان:

دانشجویان، آینده‌سازان کشور هستند


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان اظهار کرد: دانشجو بودن، همواره همراه دانش‌آموختگان خواهد بود و دانشجویان راه بلند و پر فراز و نشیبی را باید طی کنند؛ چراکه آینده‌سازان کشور دانشجو‌ها هستند .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فرامرز نیک‌سرشت در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با بیان اینکه در همه کشورها قشر دانشجو به‌عنوان قشر برجسته جامعه شناخته می‌شود، گفت: هیچ ناهنجاری از دانشجو پذیرفتنی نیست و دانشجویان باید همواره به این نکته توجه داشته باشند.


وی ادامه داد: بین ایام دانشجویی، تحصیلی و فارغ‌التحصیلی تفاوت‌هایی موجود است و همواره دانشجویان در دوران تحصیلی آرمان‌خواه، منتقد و ریسک‌پذیر هستند و در عموم فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی شرکت دارد. این در حالی است که در دهه گذشته دانشگاه و دانشجو در لاک خود فرو رفته و در این زمینه عملکرد خوبی نداشته است .


نیک‌سرشت افزود: این مهم باید به جد دنبال شود؛ چراکه اگر دانشجو همان روحیه ‌آرمان‌خواهی، منتقدی و ریسک‌پذیری خود را حفظ کند و در فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی ورود داشته باشد وضعیت جامعه بهتر خواهد شد .


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان اظهار کرد: دانشجو بودن، همواره همراه دانش‌آموختگان خواهد بود و دانشجویان راه بلند و پر فراز و نشیبی را باید طی کنند؛ چراکه آینده‌سازان کشور دانشجو‌ها هستند .


وی با اشاره به اینکه مشکل کشور در دو مقوله‌ و شکستن دو حریم خلاصه می‌شود، گفت: یکی از مشکلات مربوط به این است که حریم قانون شکسته شده و دیگری شکستن حریم علم است .


نیک‌سرشت تصریح کرد: در جامعه امروز دیگر مدرک آن جایگاه قبلی خود را ندارد و استاد و دانشجو هم دیگر جایگاه سابق خود را ندارند و باید تلنگری در این زمینه زده شود و این مسئله مورد توجه قرار گیرد؛ چراکه اگر بپذیریم اقتصاد، علم است دیگر شرایط جامعه این نخواهد بود و مشکلات بر طرف خواهد شد .


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان افزود: یکی دیگر از مشکلات جامعه، شکستن حریم قانون است و با توجه به اینکه قانون یک قرارداد اجتماعی است که امروز آن را زیر پا می‌گذاریم، بسیاری از مشکلات از این نقطه نشات می‌گیرد .


وی افزود: بهبود شرایط فعلی و برطرف کردن این دو مشکل رسالتی است که بر عهده دانشجویان است و باید توجه داشت که اگر دانشجویان با انگیزه در این زمینه ورود پیدا کنند، کشور تغییر خواهد کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: