• دوشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 976-1785-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مرجع عالیقدر جهان تشیع:

جای خالی بیان معارف اهل‌بیت (ع) در هیئات مذهبی پر شود


مرجع عالیقدر جهان تشیع گفت: با توجه به تعدد بالای هیئات مذهبی، جای خالی تبیین و بیان معارف اهل‌بیت (ع) در این مجالس احساس می‌شود که باید در راستای آگاه‌سازی و بهره‌مندی مردم از این معارف کوشا بود .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌زنجانی در مراسم تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی، اظهار کرد: ماه محرم از جایگاه ویژه‌ای در اسلام برخوردار است، زیرا دربردارنده یک تاریخ مهم و درس‌آموز است که توسط امام حسین (ع) و ۷۲ تن از یاران باوفای‌شان رقم خورده است .


وی به اهمیت و چرایی گریه و سوگواری برای سیدالشهدا (ع) اشاره کرد و گفت: مومن اگر خواهان رفتن به پیشگاه پروردگار باری‌تعالی است باید در فکر وسیله باشد که در این جا وسیله به عمل صالح معنا شده است .


حسینی‌زنجانی تصریح کرد: وقتی عمل صالح وسیله حضور مومن شد، آیا انسان صالح نیز می‌تواند نقش این وسیله را ایفا کند؟ که پاسخ آن مثبت است، شخص مومن به واسطه عمل صالحش می‌تواند وسیله باشد که نمونه بارز آن وجود اهل‌بیت (ع) است که به پاس فداکاری و ایثارگری‌هایی که راه دین اسلام داشته‌اند، برای امت خود وسیله به‌شمار می‌رود .


این مرجع عالیقدر جهان تشیع در ادامه یادآور شد: وقتی به زیارت‌نامه‌های ائمه‌اطهار (ع) نگاه می‌کنیم اهل‌بیت (ع) به‌عنوان وسیله امت در پیشگاه الهی خطاب می‌کنیم که به مقام محمود یا همان شفاعت نایل آمده‌اند .


وی خاطرنشان کرد: هیچ اشکال قرآنی و اعتقادی وجود ندارد که در سوگ شهادت امام حسین (ع) گریسته و حزن‌انگیز باشیم، زیرا این عمل به فرموده امام محمدباقر (ع) موجب ریختن گناهان انسان می‌شود . جایگاه گریه برای امام حسین (ع) تنها گریستن به مصائب ایشان نیست، بلکه گریه کردن وسیله‌ای برای مغفرت محسوب می‌شود .


آیت‌الله حسینی‌زنجانی در ادامه افزود: خداوند در قرآن به کسانی که خواهان بخشش و آمرزیده شدن هستند دستور داده تا به محضر پیامبر اکرم (ص) جهت استغفار و توبه بروند تا ایشان نیز این توبه را به درگاه خداوند متعال عرضه دارد تا بخشیده شود .


این مرجع عالیقدر یادآور شد: جایگاهی که مداحان در مراسم عزاداری امام حسین (ع) دارند وسیله‌ای است برای ریزش گناهان بندگان، با توجه به تعدد بالای مراسم عزاداری در محرم، متاسفانه معارف اهل‌بیت (ع) در این مراسم ارائه نمی‌شود؛ باید دیدگاه قرآن و روایات ائمه‌اطهار (ع) از منابع معتبر دینی در خصوص معارف دینی شکافته و در مراسم عزاداری به مردم عرضه شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: