• دوشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 976-1885-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

شهردار زنجان:

نگرش به مفاهیم عاشورا، عمیق باشد


شهردار زنجان گفت: اگر خواهان ترسیم افقی روشن برای خانواده و کشورمان هستیم، باید به مفاهیم عاشورا توجه عمیقی داشته باشیم؛ چرا که موجب سعادت شخص در دنیا و آخرت می‌شود .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مسیح‌الله معصومی در آیین تجلیل از پیر غلامان و خادمان حسینی زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر در کشوری زندگی می‌کنیم که بالغ بر ۹۹ درصد جمعیت آن را مسلمانان تشکیل می‌دهند که بیش از ۹۰ درصد از این رقم اختصاص به شیعیان دارد .


وی افزود: ایران از نظر موقعیت قرارگیری در منطقه‌ای مستقر است که به نام کشور مسلمان و شیعه مشهور است که در این میان استان زنجان، از دیرباز به نام شهر شور و شعور حسینی شناخته شده بود . سوزی که در مداحان آذری زبان به واسطه لحن، صوت و اشعار ویژه دارند، زبان‌زد خاص و عام است .


شهردار زنجان ادامه داد: پیرغلامان حسینی همواره افرادی هستند که چراغ محافل عزاداری را روشن کرده‌اند که با ارادات و شناختی که نسبت به اباعبدالله (ع) دارند همواره خواهان ارائه این شناخت به سایر شرکت‌کنندگان در مراسم عزاداری هستند .


وی خاطرنشان کرد: امسال میزبان پنجمین سال تجلیل از خادمان و پیرغلامان حسینی استان است که هدف از آن ادامه راه پیرغلامان در پاسداشت عاشورا است .


این مسئول در ادامه گفت: همه شیعیان در ماه محرم بیشتر قلب‌مان برای این امام همام می‌تپد؛ محرم یک تلنگر است، اگر خواهان ترسیم افقی روشن برای خانواده و کشورمان هستیم باید به مفاهیم عاشورا توجه عمیقی داشته باشیم؛ چراکه این توجه موجب سعادت دنیا و آخرت بندگان می‌شود .


در ادامه، عضو شورای شهر زنجان نیز گفت : راهپیمایی اربعین حسینی موجب وحدت و انسجام در بین مسلمانان شده که سال‌های اخیر این مراسم از شکوه و عظمت بالایی برخوردار شده است .


سجاد خدایی اظهار کرد: به فرموده امام راحل این محرم و صفر است که موجب زنده ‌نگه داشتن اسلام شده است؛ وقتی نام محرم می‌آید همگی مشتاق و مهیای حضور در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی می‌شوند .


وی افزود: پیاده‌روی اربعین یکی از محورهای انسجام و وحدت مسلمانان محسوب می‌شود که سالیان اخیر این اتحاد و برادری چشم‌گیر بوده و موجب بخشیدن عظمت و شکوه به اسلام در دنیا شده است .


خدایی تصریح کرد: راهپیمایی اربعین پیام عاشورا را به جهانیان مخابره می‌کند که این به برکت محرم و صفر است .


این مسئول خاطرنشان کرد: مراسم تجلیل از خادمان و پیرغلامان حسینی باید با شکوه خاصی برگزار شود، استان زنجان به دلیل شهره بودن به پایتخت شور و شعور حسینی اهتمام ویژه‌ای جهت پاسداشت این خادمان حسینی داشته و دارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: