• دوشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 976-6691-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان:

تعظیم شعائر الهی از راهکارهای دست‌یابی به جامعه معنوی است


مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: تعظیم شعائر الهی از راهکارهای دست‌یابی به جامعه معنوی است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام مسعود صفی‌یاری در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی شهرستان خرم‌دره اظهار کرد: از تقوای دل یک انسان است که شعائر الهى را بزرگ دارد و به نشانه‌‌هاى آئین خدا و پرچم‌هاى اطاعت او در زمین احترام گذارد .


وی با بیان اینکه یکی از نشانه‌های جامعه الهی و معنوی تعظیم شعائر الهی است، ادامه داد: آحاد مردم لازم است نهایت تلاش خود را برای تعظیم شعائر الهی به کار گیرند تا شاهد معنویت بیشتری در سطح جامعه باشیم .


این مسئول با تاکید بر اینکه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در پی آن است که تعظیم شعائر دینی و الهی را به نقطه مطلوب برساند، عنوان کرد: ستاد ساماندهی شئون فرهنگی مناسبت‌های مذهبی، ستاد مادر است و همه برنامه‌های فرهنگی در استان باید با نظارت این ستاد برگزار شود .


در ادامه این جلسه، امام جمعه خرم‌دره نیز بیان کرد: قیام امام حسین (ع) ادامه رسالت انبیا (ص) بود و ماموریت ویژه‌ای بود که تمرکز نور الهی در این هدایت جهانی، شعاعش همه گذشتگان و آیندگان را در بر گرفته است.


حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی افزود: امام حسین (ع) خط هدایت خدا است و تمامی انبیا در هدایت مردمی و نورانیت نفسانی خودشان با امام حسین (ع) مرتبط بودند که در این باب روایات کم نیست .


در ادامه این جلسه نیز رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه مهمترین اهداف امام حسین (ع) در برپایی قیام عاشورا امر به معروف و نهی از منکر و برپایی نماز ظهر عاشورا بود، اظهار کرد: باید در این زمینه کار فرهنگی و مذهبی بسیار قوی کرد تا جوانان در دهه اول محرم شعور را در کنار شور حسینی فراگیرند .


حجت‌الاسلام علی مقدمی با اشاره به تجمع بزرگ روز عاشورای حسینی شهرستان خرم‌دره، ادامه داد: امسال از مردم و مسئولان هیئات مذهبی بابت تجمع عاشورا حسینی نظرخواهی خواهد شد تا نقاط قوت و ضعف تجمع مورد ارزیابی قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: