• دوشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-5384-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان:

ارزیابی نظام، خدمات‌رسانی را کارآمد می‌کند


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: ارزیابی نظام، خدمات‌رسانی را کارآمد می‌کند.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، شهرام طهماسبی ظهر امروز در نشست خبری، اظهار کرد: همواره در فرآیند برنامه‌ریزی مبحثی با عنوان ارزیابی مطرح می‌شود که یکی از مراحل مهم برنامه‌ریزی محسوب می‌شود؛ چرا که با انجام ارزیابی و پایش، کاستی‌ها و موانع موجود در برنامه و سیستم شناسایی می‌شود.


این مسئول ادامه داد:   هفت دهه در کشور برنامه‌ریزی انجام شده ولی متاسفانه فرآیند ارزیابی و پایش در کشور نوپا است و از آنجایی که ارزیابی به استانداردسازی منجر می‌شود و اگر از همان ابتدا بحث پایش مطرح بود، تاکنون شاهد تدوین و اجرای استانداردها در حوزه اجرا می‌بودیم.


وی با اشاره به جشنواره شهید رجایی، افزود: برای ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها در جشنوراه شهید رجایی دو محور شاخص‌های عمومی و شاخص‌های اختصاصی، مورد ارزیابی قرار گرفت که در حوزه عمومی 7 برنامه با 29 شاخص و 72 زیرشاخص مورد ارزیابی قرار گرفته است که ساختار سازمانی، توسعه دولت الكترونيک، مديريت سرمايه انسانی، شفافیت و مدیریت مالی، بهبود فضای کسب وکار، ارتقای سلامت اداری، مسئولیت‌پذیری و پاسخ‌گویی و استقرار نظام مديريت عملكرد صورت پذیرفته است.


طهماسبی خاطرنشان کرد: ارزیابی شاخص‌های اختصاصی به تعداد 606 شاخص در 49 دستگاه اجرایی با 20 نفر ارزیاب در 5 تیم کاری 4 نفره در مدت 900 نفر ساعت انجام گرفته است و بازه زمانی بهمن سال گذشته تا پایان مرداد ماه امسال مدت زمان اجرای این جشنواره بود.


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، یادآور شد: پیش از اینکه نظام ارزیابی مستقر شد، رقابتی بین دستگاه‌ها در ارائه خدمات وجود نداشت ولی با برگزاری جشنواره شهید رجایی   رقابت بین دستگاه‌ها تنگاتنگ شده است و نتیجه این ارزیابی‌ها کارآمد شدن نظام خدمت‌رسانی است.


وی با اشاره به برخی شاخص‌ها، تصریح کرد: در ابتدای سال 92 فضای ذخیره‌سازی گندم در استان 300 هزار تن و در پایان سال گذشته با 51 درصد افزایش به 561 هزار تن رسیده است. همچنین تشکل‌های کارگری استان از 46 تشکل به 175 تشکل رسیده و نیز سرانه فضای آموزشی استان از 4.26 متر مربع به بیش از 6 مترمربع افزایش یافته است و تعداد کتابخانه‌های عمومی استان نیز از 72 باب به 92 باب رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: