• دوشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-12414-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان:

کاهش معضل طلاق در استان، برنامه‌محور باشد


سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان با تاکید بر اینکه باید اقدامات کاهش معضل طلاق در استان برنامه‌محور شود، گفت: اجرای این برنامه‌ها را نیز باید به کارشناسان و متخصصان آن حوزه بسپاریم و بسترسازی کنیم.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، کریم شعبانی در نشست هیئت‌های اندیشه‌ورز استان زنجان، اظهار کرد: باید دبیرخانه ثابتی با مشارکت استانداری در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه معضل طلاق ایجاد شود تا به‌صورت برنامه‌محور به رفع این پدیده بپردازد.

 

وی با بیان اینکه اگر طلاق را به عنوان یک بحران در جامعه پذیرفته‌ایم باید با جدیت و ملموس‌تر به آن بپردازیم، افزود: برنامه‌ها و اقدامات باید بر اساس جامعه آماری استان که فراوانی طلاق و علل آن را نشان می‌دهد، برنامه‌ریزی شود تا بتوانیم راهکاری برای رفع این عوامل ارائه دهیم و بازخورد اقدامات را بسنجیم که چه تحولی ایجاد کرده‌ایم.

 

معاون استاندار زنجان، دریافت خدمات مشاوره‌ای برای زندگی بهتر را از عوامل موثر در کاهش طلاق دانست و گفت: متاسفانه استفاده از این خدمات به دلیل هزینه‌هایی که دارد برای اقشار کم‌توان و محروم جامعه امکان‌پذیر نیست، لذا باید فرصت ارائه مشاوره‌های ازدواج به این اقشار هم فراهم شود؛ چرا که بروز معضل طلاق در این خانواده‌ها تبعات سنگین‌تری را به دنبال خواهد داشت.

 

شعبانی تاکید کرد: از طریق دستگاه‌های حمایتی، مشاوران و مددکاران اجتماعی باید به سراغ خانواده‌های آسیب‌پذیر برویم تا در راستای کاهش معضل طلاق پیش از وقوع، راهکارهای عملی ارائه شود.

 

وی در اشاره به سایر راهکارهای پیشگیری از طلاق در جامعه، خاطرنشان کرد: باید گسستگی‌های خانوادگی میان خانواده‌ها، اقوام و افراد مختلف جامعه را پیوند زد و با توجه به مسائل اصیل دینی و اجتماعی در این راستا گام برداشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: