• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-12614-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان:

مهم‌ترین ماموریت‌های هلال‌احمر با خدمات داوطلبانه انجام می‌شود


مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: مهم‌ترین ماموریت‌های هلال‌احمر با خدمات داوطلبانه انجام می‌شود.


شهرام میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با تاکید بر این‌که هر دستگاه اجرایی براساس شرایط کاری خود باید در توسعه استان و کشور قدم‌های استواری بردارد، اظهار کرد: ساختار سازمانی جمعیت هلال‌احمر به لحاظ فلسفه و ماهیت به‌کارگیری منابع انسانی از ترکیب و ویژگی‌های خاصی برخوردار است و این ترکیب‌بندی و ویژگی‌ها سبب شده است تا ساختار سازمانی جمعیت، فراتر از یک سند یا یک نمودار سازمانی باشد.


این مسئول ادامه داد: ساختار سازمانی جمعیت هلال‌احمر ترکیبی متشکل از کارکنان، امدادگران، جوانان و داوطلبان است و هر دسته از این منابع انسانی، با وجود برخورداری از یک حوزه ماموریتی منحصر به‌ فرد و داشتن اهداف و فعالیت‌های خاص خود، در چارچوب یک ماموریت مشترک فعالیت می‌کنند، از این‌رو وجود هر کدام لازم و ضروری است و هیچ‌کدام نمی‌تواند جای دیگری را پر کند.


وی افزود: ماموریت‌ها و اهداف جمعیت هلال‌احمر بر پایه تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان‌ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها بنا نهاده شده و در این میان، یکی از اقدامات جمعیت‌های ملی که جایگاه جمعیت هلال‌احمر ایران نیز در آن شاخص است، حضور در چرخه مدیریت بحران، در سطوح پیشگیری، آمادگی، مقابله، بازسازی و بازتوانی است.


میرزایی با بیان این‌که ماموریت و اولویت نخست جمعیت هلال‌احمر، امداد و نجات است، تاکید کرد: ارائه خدمات امداد و نجات در سطح استان تنها با بهره‌گیری از نیروی کارکنان جمعیت هلال‌احمر مقدور نیست و در حال حاضر ماموریت‌های امداد و نجات در جاده‌ها توسط نیروهای داوطلب جمعیت هلال‌احمر انجام می‌شود. البته چنین چیزی مایه مباهات و افتخار جمعیت است و مهم‌ترین ماموریت‌های هلال‌احمر با خدمات داوطلبانه انجام می‌شود.


مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان با بیان این‌که هدف از برنامه پنج ساله جمعیت هلال‌احمر، ایجاد جوامع ایمن، تاب‌آور و آماده در برابر حوادث و سوانح است، تصریح کرد: برای تحقق هدف‌های فوق، جمعیت هلال‌احمر باید در ماموریت‌های خود، توانمندسازی افراد و جامعه، همچنین ترویج مشارکت اجتماعی و خدمات داوطلبانه و تقویت نقش جوانان را مد نظر قرار دهد تا در نهایت جامعه‌ای امن و تاب‌آور، با توسعه فعالیت‌های بشردوستانه و داوطلبانه را شاهد باشیم.


وی با اشاره به وقوع زلزله مهیب کرمانشاه در 21 آبان‌ماه امسال، یادآور شد: در این حادثه جمعیت هلال‌احمر به عنوان معین و یاری‌گر دولت در امر امداد و نجات با بسیج منابع و تجارب قوی خود وارد صحنه شده و عملیات جست‌و‌جو، نجات و امدادرسانی را با کمک نیروهای داوطلب و کارکنان خود با موفقیت به پایان رساند؛ در واقع مهم‌ترین سرمایه هر سازمانی، نیروی انسانی آن است و برنامه‌ریزی‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که امکان استفاده بهینه از منابع موجود و قابل‌ دسترس فراهم آید.


میرزایی خاطرنشان کرد: فرهنگ داوطلبی یکی از نمونه‌های خوب مشارکت مردم در امور جامعه است و در کشورهای توسعه یافته، مردم گرایش و تمایل زیادی به انجام کارهای داوطلبی دارند. آن‌چه امروز جامعه ما به آن نیاز دارد فرهنگ کار داوطلبی است تا حس هم‌گرایی و مسئولیت‌پذیری میان مردم بیشتر ترویج شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: