• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 976-7191-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان:

خدمات کمیته امداد موجب افزایش سرمایه اجتماعی نظام می‌شود


مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: کارکردهای کمیته امداد در حوزه محرومیت‌زدایی موجب افزایش سرمایه اجتماعی نظام و ترویج همدلی برای ارتقای مسئولیت‌های اجتماعی اقشار مختلف می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، هدایت صفری در دیدار با امام جمعه صائین‌قلعه گفت: پشتیبانی ائمه جمعه و جماعات استان در اجرای مطلوب و هدفمند برنامه‌های محرومیت‌زدایی کمیته امداد، نقش برجسته‌ای داشته و به‌عنوان سرمایه معنوی این نهاد محسوب می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد به‌عنوان بال عاطفی نظام دیپلماسی حمایت از انسان‌های ضعیف و نیازمند جامعه را دنبال می‌کند، افزود: همراهی مسئولان استان به‌ویژه ائمه جمعه  با کمیته امداد در گفتمان‌سازی فقرزدایی در جامعه و تبدیل دغدغه سازمانی این نهاد به گفتمان عمومی و جمعی در این بخش بسیار راهگشا و اثرگذار است.

 

صفری با اشاره به رویکردهای کمیته امداد استان زنجان، گفت: رویکرد کمیته امداد استان زنجان زمینه‌سازی برای افزایش مشارکت خیران در فرآیند فقرزدایی در کنار به وجود آمدن همبستگی و تکافل اجتماعی موجب استقلال اقتصادی مددجویان تحت حمایت این نهاد و توانمندسازی مادی و معنوی اقشار نیازمند جامعه می‌شود.

 

وی ادامه داد: کارکردهای کمیته امداد در حوزه محرومیت‌زدایی موجب افزایش سرمایه اجتماعی نظام و ترویج همدلی برای ارتقای مسئولیت‌های اجتماعی اقشار مختلف جامعه در مقابل نیازمندان می‌شود.

 

صفری با اشاره به اینکه با همین رویکرد نصاب مشارکت خیران در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد علی‌رغم تبلیغات منفی دشمنان علیه این نهاد انقلابی افزایش قابل‌توجهی داشته است، گفت: تلاش می‌کنیم با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی در فرآیند خدمت‌رسانی به جامعه هدف این نهاد زمینه ارائه خدمات مؤثر و هدفمند به نیازمندان جامعه به‌ویژه در حوزه توانمندسازی آن‌ها را فراهم کنیم.

 

در ادامه این دیدار نیز امام جمعه صائین قلعه با اشاره به اینکه کمیته امداد از برکات و دستاوردهای مهم انقلاب و نظام است، گفت: هجمه‌های وارده توسط دشمنان نظام و انقلاب به کمیته امداد نشان از اهمیت این نهاد انقلابی در تحقق اهداف نظام به‌ویژه در حوزه محرومیت‌زدایی دارد.

 

حجت‌الاسلام محمد نوری با بیان اینکه از مهم‌ترین مؤلفه‌هایی که موجب یاس و ناامیدی دشمنان نظام می‌شود احسان و انفاق به هم‌نوع بوده و خیر بودن از شاخص‌های دلدادگی به‌ نظام و ولایت است، افزود: کمیته امداد با ترویج فرهنگ قرآنی و اسلامی انفاق، احسان و نیکوکاری همدلی را در جامعه ترویج داده و مشارکت مردم در برنامه‌های اجرایی این نهاد موجب تقویت نظام شده و بسیار ارزشمند است.

 

امام‌جمعه صائین‌قلعه با تأکید بر اینکه مردم باید در ادای وجوهات شرعی به محل‌هایی که نسبت به رعایت موازین شرعی هزینه‌کرد این وجوهات دقت و نظارت لازم را دارند توجه کنند، ادامه داد: تنها نهادی که در هزینه‌کرد وجوهات شرعی دارای ناظر بوده و حساسیت کافی در این بخش را دارد، کمیته امداد است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: