• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-12814-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان خبر داد:

تعطیلی کارخانه آسفالت شهرداری با افزایش قیمت قیر و عرضه نشدن در بورس


رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه قیمت قیر افزایش چشم‌گیر داشته و کارخانه آسفالت یک ماه گذشته تعطیل است است، گفت: قیمت مصالح نیز دو برابر و همین موضوع باعث تعطیلی پروژه‌های خرد شده است.


به گزاش ایسنا، منطقه زنجان، اسماعیل دویران در جلسه علنی شورای اسلامی شهر زنجان، با اشاره به اینکه پروژه‌های بزرگ در حال کار است ولی در پروژه‌های خرد مشکلاتی وجود دارد، اظهار کرد: علت اصلی آن شهرداری نیست؛ چراکه پروژه‌ها واگذار شده که پیمانکاران به‌دلیل افزایش قیمت‌ها کار نمی‌کند یا ورود به مناقصه نمی‌کند.


وی تصریح کرد: پروژه‌هایی که در حال واگذاری است و چون فهرست بها به سال قبل برمی‌گردد و پیمانکار با قیمت پایین کار را قبول نمی‌کند. البته روشی که پیش‌بینی شده است این خواهد بود که سقف قرارداد را باز گذاشته و مناطق خود وارد عمل شوند. راهکار دوم این است که مصالح را خودمان خریداری شده و از فرآیند آنالیز قیمت حذف کرده و پروژه‌ها به‌ شکل امانی پیمانکاری انجام شود .


این مسئول با اشاره به اینکه اگر تا آبان‌ماه کارها را تمام نکنیم شهروندان توجیهات ما را قبول نخواهند کرد، گفت: سعی شود تا در ۱۰ روز آینده کارها واگذار شود تا در این حوزه مشکلی نداشته باشیم .


دویران با اشاره به فرا رسیدن مهرماه، افزود: باید شهر برای بازگشایی مدارس آماده باشد و شهرداری موظف به این کار است .


شهردار زنجان نیز در ادامه این جلسه، به آخرین وضعیت ساماندهی پل‌های عابرپیاده، گفت: در شهرهای بزرگ به‌جای استفاده از پل عابرپیاده، آرام‌سازی کرده و یا جزیره‌های امن عابرپیاده ایجاد کنند .


مسیح‌الله معصومی تصریح‌ کرد: چند پل را آسانسور نصب کردیم و دنبال این هستیم پل‌های عابرپیاده را مناسب‌سازی کنیم. بعضی از پل‌ها مشکل داشتند که در صدد رفع آن هستیم و طرح زیباسازی پل‌ها را مدنظر قرار داریم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: