• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-6084-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان:

اقتصاد مقاومتی، درون‌زا کردن نظام تولید است


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: اقتصاد مقاومتی، درون‌زا کردن نظام تولید و اقتصاد است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، شهرام طهماسبی در یازدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان زنجان با اشاره به مصوبه هئیت وزیران در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: باید برش استانی برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و حوزه اجرایی دستگاه‌های استانی نیز تعیین شود ولی متاسفانه تاکنون برش استانی ارائه نشده است.

 

این مسئول ادامه داد: دستگاه‌های استانی برای اینکه بتوانند وظایف خود را به درستی انجام دهند به همین دلیل باید تکالیف، برنامه‌ها،منابع و اهداف مشخص باشد که تاکنون این امر مشخص نشده است. البته وضعیت برخی دستگاه‌ها مشخص است.

 

وی افزود: برخی دستگاه‌ها نیز وضعیت مشخصی در این زمینه ندارند؛ چراکه اراده کافی برای استفاده از ظرفیت‌های استانی کم است که این امر نقص بزرگی در نظام سیاست‌گذاری محسوب می‌شود.

 

طهماسبی خاطرنشان کرد: برای توسعه باید سیاست تمرکززدایی را در پیش بگیریم و این در حالی است که تمرکززدایی و اراده لازم در اجرای برنامه‌ها نیاز شرایط کنونی است. همچنین در حال حاضر کشور بیش از هر زمان دیگری نیازمند اقتصاد مقاومتی است؛ چه بسا که اگر از همان روزهای اول به این نوع اقتصاد توجه می‌شد، بسیاری از مشکلات امروز وجود نداشت.

 

وی اقتصادمقاومتی را درون‌زا کردن نظام تولید و اقتصاد دانست و گفت: با هم‌افزایی و انسجام ملی و در سایه علم و توانمندی کارشناسی کشور می‌توان از این بحران عبور کرد و این در شرایطی است که کارگزاران برنامه و سیاست‌های اصولی را پذیرفته و عملیاتی کنند.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، یادآور شد: چهل سال تجربه کرده‌ایم و باید امروز با دستاوردهای علمی به موضوع اقتصاد نگاه کنیم و با کاهش ارزش پولی کشور باید از ظرفیت اقتصاد مقاومتی و توسعه و تعمیق تولید بیشتر استفاده کرد تا تلاطم‌های بیرونی کمتر اثرگذار شود و دیگر نمی‌توان منتظر ابلاغ دستورالعمل‌های اقتصادمقاومتی از جانب وزارتخانه‌ها بود. باید خودمان برنامه‌ریزی کنیم که با این منابع چه فعالیت‌هایی را انجام دهیم.

 

در ادامه این جلسه، معاون سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان، اظهار کرد: منطقه نمونه گردشگری به عنوان منطقه ملی اعلام و مطالعات آن انجام شده است و این اداره‌کل چهار محور را برای اجرای این طرح در این منطقه تعیین کرده است.

 

محمود علی‌محمدی ادامه داد: تهیه و تدوین بسته‌های سرمایه‌گذاری به عنوان اولین محور بود که به دلیل سختی راه سرمایه‌گذاران انصراف دادند. همچنین اجرای پروژه زیرساخت‌های گردشگری از دیگر محورها بود و تا ورودی سد گلابر این طرح اجرایی شده است.

 

این مسئول با بیان اینکه احیای بناها، جاذبه‌های تاریخی و طبیعی از دیگر محورها بود که در برخی طرح‌ها مطالعات انجام شده و مرمت‌های اضطراری نیز در برخی موارد انجام شده است، خاطرنشان کرد: هماهنگی بین دستگاهی آب منطقه‌ای، فرمانداری و منابع‌طبیعی محور چهارم فعالیت‌ها است که این جلسات برگزار شده و در آخرین جلسه مقرر شد طرح مشاور کامل و در کارگروه میراث‌فرهنگی به تصویب برسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: