• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-13214-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

معاون جوانان جمعیت هلال‌احمر استان زنجان خبر داد:

برگزاری مرحله استانی مسابقات رفاقت مهر در استان زنجان


معاون جوانان جمعیت هلال‌احمر استان زنجان از برگزاری مرحله استانی مسابقات رفاقت مهر و راه‌یابی دو تیم از جوانان به مسابقات کشوری خبر داد.


فاطمه جمشیدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با بیان این‌که در مرحله استانی نهمین دوره مسابقات رفاقت مهر، 16 تیم خواهران و برادران به رقابت پرداختند، اظهار کرد: این دوره از مسابقات با شعار «جوانان، رفاقت مهر، توسعه فرهنگ بشردوستی» با شرکت ۲۵ تیم در دو گروه خواهران و برادران و حضور 126 نفر از اعضای جوانان و دانشجویی جمعیت‌هلال احمر، ازهفت شهرستان در پایگاه امداد و نجات شمال‌غرب به مدت دو روز برگزار شد.


این مسئول ادامه داد: هر دو گروه خواهران و برادران در شاخص‌های چادرزنی، پانسمان و بانداژ، آتل‌بندی، ارزیابی و CPR،  حمل مصدوم و زبان انگلیسی با هم رقابت کردند و در پایان از هر گروه تنها یک تیم به مرحله پایانی (کشوری) راه یافت؛ در واقع رسالت اصلی مسابقات رفاقت مهر که از برنامه‌های با سابقه سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر محسوب می‌شود، ترویج برنامه‌های فرهنگی است و رفاقت‌هایی که بین اعضای تیم در شهرستان‌ها، استان‌ها و حتی کشور شکل می‌گیرد، بسیار با ارزش است .


وی افزود: کسب رتبه و عنوان در این مسابقات، از درجات پایین اهمیت برخوردار است؛ چراکه همه جوانان جمعیت هلال‌احمر که بزرگترین سرمایه اجتماعی کشور هستند، قهرمانان واقعی فرهنگ و رفاقت و بشردوستی هستند؛ به عبارتی مسابقه رفاقت مهر یکی از فعالیت‌های تربیتی و آموزشی است که برای کشف، رشد و شکوفایی استعدادهای فرهنگی، علمی، امدادی و افزایش سطح آگاهی اعضای جوانان جمعیت هلال‌احمر اجرا می‌شود .


جمشیدی با تاکید بر این‌که در سازمان جوانان هلال‌احمر باید تلاش کرد تا با تسکین آلام بشری، صلح و دوستی برقرار شود، خاطرنشان کرد: حضور در هلال‌احمر فرصت مغتنمی است تا جوانان در جهت انجام امور خیرخواهانه و بشردوستانه گام بردارند. از این‌رو امیدواریم با برگزاری مسابقات فرهنگی امدادی رفاقت مهر فضایی ایجاد شود تا جوانان بتوانند با توسعه فرهنگی بشردوستی و رفاقت در راستای نیل به اهداف سازمان جوانان هلال‌احمر، کمک به تسکین آلام دردمندان و آسیب‌دیدگان و حمایت از سلامت انسان‌ها اقداماتی انجام دهند.


به گزارش ایسنا، در بخش خواهران، تیم‌های زنجان، ابهر و ایجرود به ترتیب رتبه‌های اول را تا سوم را کسب کردند و در بخش برادران نیز تیم‌های زنجان، خرم‌دره و طارم به ترتیب رتبه‌های اول را تا سوم را از آن خود کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: