• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-13814-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

تغییر رویه در توسعه فضای سبز شهری


سرپرست سازمان سیما، منظر و فصای سبز شهری شهرداری زنجان با تاکید بر ضرورت تغییر رویه در توسعه فضای سبز شهری، گفت: در آینده با نوع جدیدی از طراحی فضای سبز روبه‌رو خواهیم بود.

 

سجاد خان‌مرادی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: اجرای طرح‌های جدید در توسعه فضای سبز شهری علی‌رغم هزینه اولیه بالاتری که دارد اما در بلندمدت باعث کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی‌های بزرگی خواهد شد که امیدواریم با این تغییر رویه، شرایط بهبود یابد.

 

وی با اشاره به اینکه گیاهان مقاوم به کم‌آبی و نیز متناسب با اقلیم زنجان در فضاهای سبز به‌کار گرفته می‌شود، تصریح‌ کرد: در چند سال آینده دیگر چمن را به عنوان پوشش گیاهی فضای سبز به ویژه در رفیوژها نخواهیم داشت و در مقابل بوته‌ها و گیاهان تزئینی همچون زالزالک که مقاوم به شرایط کم‌آبی است را کشت خواهیم کرد.

 

این مسئول در پاسخ به سئوالی در خصوص میزان هدررفت آب در سیستم آبیاری فعلی با بیان اینکه میزان هدررفت آب را نمی‌توان به طور دقیق مشخص کرد، افزود: برای کاهش هدررفت آب تغییراتی را اعمال کرده‌ایم که از جمله این تغییرات ساعت آبیاری در ساعات ظهر و بین ساعات 12 تا 16 عصر ممنوع شده بود و در کنار این موضوع نوع آبیاری را در بسیاری از فضاهایی که امکان آن وجود داشت به آبیاری بارانی تغییر داده و آبیاری با شیلنگ را تا حد امکان حذف کرده‌ایم.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر فقط 5 درصد از آبیاری فضای سبز شهری زنجان با آب شهری انجام می‌شود و سعی شده است حداکثر استفاده از چاه‌های در اختیار انجام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: