• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-13914-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

آموزش مهارت‌های زندگی موجب کاهش طلاق می‌شود


مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: 50 درصد طلاق‌ها در پنج سال اول زندگی اتفاق می‌افتد و آموزش مهارت‌های زندگی موجب کاهش طلاق می‌شود.


محمد محمدی‌قیداری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: وقتی زمینه طلاق بررسی می‌شود، مشاهده می‌شود که متاسفانه گاهی مسائل ساده‌ای منتج به طلاق شده که قابلیت مدیریت و برطرف شدن را داشته است. اما چون زوجین مهارت لازم را در این خصوص نداشته‌اند، خیلی زود برای جدایی اقدام کرده‌اند.


این مسئول ادامه داد: امروز رویکردهای متعددی برای کمک به زوجین در به حداقل رساندن خطر طلاق و دستیابی به روابط رضایت‌بخش بلندمدت و سالم ایجاد شده است و رویکردهای پیشگیرانه بیشتر مورد توجه محققان زوج درمانی و خانواده درمانی قرار گرفته است .


وی با تاکید بر اینکه بهزیستی استان زنجان به منظور کاهش طلاق و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی همه ساله اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی پیش از ازدواج برای زوجین می‌کند، افزود: با دستور استانداری و پیگیری بهزیستی استان، 10 کمیته مرکز پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی برای شناسایی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی شکل گرفته شده است .


محمدی‌قیداری خاطرنشان کرد: اعتیاد، خیانت، بیکاری، عدم مسئولیت پذیری، دخالت اطرافیان، ضرب و شتم، سوظن و بدبینی، اختلافات طبقاتی و عدم رضایت از روابط جنسی در مراجعه زوجین بیشترین دلایل طلاق در استان است. پارسال نیز 4000 نفر برای تقاضای طلاق به مرکز اورژانس اجتماعی بهزیستی استان زنجان مراجعه کرده‌اند.


مدیرکل بهزیستی استان زنجان تصریح کرد: مرکز مداخله در بحران‌های اجتماعی با شناسایی افراد در معرض آسیب و مداخله در شرایط بحرانی آنها، آسیب‌پذیری را کاهش داده و تلاش میکند تا افرادی را که در شهرها و روستاهای مختلف کشور پراکنده   هستند و به نوعی در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند، شناسایی و مشکلات آنان را برطرف کند.


وی تاکید کرد: خط 123 بهزیستی به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخ‌گویی و ارجاع به خدمات سیار اورژانس اجتماعی است و بسیاری از خشونت‌های خانگی و آسیب‌های اجتماعی با مداخله تیم کارشناسی 123 مرتفع می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: