• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-6184-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان خبر داد:

پیش‌بینی صادرات ۵۰۰ میلیون دلاری برای سال‌جاری


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: برای امسال ۵۰۰ میلیون دلار صادرات از استان پیش‌بینی شده است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ناصر فغفوری ظهر امروز در کارگروه توسعه صادرات استان زنجان، اظهار کرد: با جلساتی که با تاجران و صادرکنندگان بخش خصوصی استان برگزار شد؛ مقرر شد که این واحدها صادرات خود را از گمرک استان انجام دهند و لازم به ذکر است که سال گذشته قریب به ۴۵۰ میلیون دلار صادرات انجام شده که تحقق ۱۲۰ درصدی داشته است .


این مسئول ادامه داد: هدف‌گذاری صادرات برای سال‌جاری ۵۰۰ میلیون دلار است که در پنج ماهه ابتدایی امسال ۳۲۹ میلیون دلار است که ۱۵۸ درصد تحقق داشته است و متوسط قیمت صادراتی استان ۱۲۱۲ دلار برای هر تن است .


وی افزود: به لحاظ ارزشی سهم صنعت از سبد صادراتی ۹۱ درصد، معدن  ۵.۳ درصد، کشاورزی ۲.۱۶ درصد، فرش ۱.۸ درصد و خدمات ۳۰۰۰ دلار و عملکرد صادرات استان ۳۲۹ میلیون و ۷۰۱ هزار و ۸۲۶ دلار است .


فغفوری خاطرنشان کرد: صادرات از مبدا تولید استان در پنج ماهه امسال ۳۲۷ میلیون و ۶۳۰ هزار دلار است و وزن این میزان کالای صادر شده به ۲۷۲ هزار و ۱۰۱ تن می‌رسد که این میزان کالای صادر شده از مبداء تولید زنجان از نظر ارزشی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۴ درصد و از نظر وزنی ۲۳۱ درصد رشد یافته است .


وی تصریح کرد: طی پنج ماهه سال گذشته میزان صادرات این استان به  ۱۶۰ میلیون و ۴۷۱ هزار دلار به وزن ۸۲ هزار و ۲۷۸ تن می‌رسید که شمش روی، کاغذ کرافت، تیشو، تفلو تینگ، شمش مس، شمش آلومینیوم، پلیمرهای پروپلین، شمش سرب، محصولات فولادی و ترانسفورماتور و قطعات جزو کالاهای صادراتی هستند .


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان یادآور شد: این میزان کالا اغلب به کشورهای ترکیه، عراق، افغانستان، چین، امارات متحده عربی، هند، پاکستان، ایتالیا، آذربایجان، تایلند و انگلستان صادر می‌شود .


این مسئول در رابطه با واردات، اظهار کرد: در پنج ماهه ابتدایی امسال ۱۱۰ میلیون دلار واردات کالا به استان از محل گمرک انجام شده و سهم استان از واردات کشور ۸۵‌ صدم درصد و میانگین ارزش واردات استان ۷۱۵ دلار بر تن است که اغلب مواد اولیه و ماشین‌آلات خط تولید است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: