• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-14014-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در اداره‌کل راهداری استان زنجان:

توزیع کلاه ایمنی بین موتورسواران، تداوم داشته باشد


رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان تاکید کرد: توزیع کلاه ایمنی بین موتورسواران باید تداوم داشته باشد.

 

امیر شفیعی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به برگزاری جلسه آموزشی ارتقای ایمنی موتورسیکلت‌سواران، از توزیع 150 عدد کلاه ایمنی رایگان بین موتورسیکلت‌سواران بخش چورزق شهرستان طارم خبر داد.

 

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون 400 عدد کلاه ایمنی رایگان بین موتورسوارن استان توزیع شده است، تصریح کرد: با توجه به آسیب‌پذیر بودن راکبان موتورسیکلت در تصادفات و ناآگاهی برخی از این افراد از خطراتی که با عدم رعایت قوانین برای خود و دیگران به وجود می‌آورند، این کارگاه آموزشی با همکاری اداره‌ راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و راهنمایی و رانندگی شهرستان طارم برگزارشد.

 

این مسئول ادامه داد: آمارها نشان می‌دهد که از هر 3 تصادف در کشور، یک تصادف مربوط به موتورسیکلت و از هر 5 نفر فوتی در حوادث جاده‌ای یک نفر راکب موتورسیکلت است که این یک فاجعه محسوب می‌شود، اظهار کرد: با توجه به اینکه 60 درصد از راه‌های کشور برون‌شهری و روستایی است و از طرفی کشاورزان و دامداران که در روستاها بیشتر از موتورسیکلت به عنوان وسیله نقلیه استفاده می‌کنند کمتر به این‌گونه آموزش‌های کاربردی دسترسی دارند.

 

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه در حوادث رانندگی 64 درصد افراد در اثر ضربه به سر فوت می‌کنند، از این رو ضرورت استفاده از کلاه ایمنی بسیار حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: توزیع کلاه ایمنی بین موتورسواران در راستای طرح‌های ارتقای ایمنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور ادامه خواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: