• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-6384-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان تاکید کرد:

کاهش نگرانی‌های عمومی با ایجاد امید در بین مردم


استاندار زنجان بر ضرورت ایجاد امید در جامعه تاکید و اظهار کرد: با ایجاد امید در بین مردم، از میزان نگرانی‌های عمومی  استاندار   کاسته می‌شود و مردم با آرامش بیشتری به خدمات ارائه شده امیدوار می‌شوند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، اسدالله درویش‌امیری در دیدار رئیس، معاونان و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان، با اشاره به شرایط خاص اقتصادی به‌وجود آمده در کشور، گفت: در شرایطی که کشور با تنگناها و محدودیت‌‌های منابع مالی مواجه شده است، حتی اگر پرداخت هزینه‌ها و مطالبات نیروی انسانی و جامعه پزشکی به تعویق بیافتد، باز هم باید تامین دارو و تجهیزات پزشکی و درمانی را در اولویت قرار دارد.

 

وی با بیان اینکه حوزه درمان و مباحث مرتبط با سلامت مردم به هیچ عنوان غفلت‌پذیر نیست، افزود: اگر بیماری به‌دلیل نبود ملزومات جراحی و تجهیزات پزشکی از دریافت خدمات باز بماند، موجب سرافکندگی جامعه پزشکی و حوزه درمان است، لذا حتی با به تعویق انداختن سایر مطالبات و هزینه‌های این بخش، نمی‌توان تامین دارو و تجهیزات پزشکی و درمانی را به تعویق انداخت.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان، جلب مشارکت مردم در تامین بخشی از خدمات دارویی و حوزه درمان را از دیگر راهکارهای جبران محدودیت‌های مالی در حوزه بهداشت و درمان عنوان کرد و گفت: پزشکان نیز باید با تجویز مقدار متناسبی از داروها در این زمینه مشارکت کنند، به گونه‌ای که بیماران پس از گذراندن بیماری، داروی کمتری در دست داشته باشند.

 

استاندار زنجان، طرح تحول نظام سلامت را یکی از اقدامات ارزشمند ارائه شده در کشور دانست و گفت: در ابتدا بر اساس طرح تحول نظام سلامت بنا بود همه خدمات بهداشتی و درمانی به صورت رایگان به مردم ارائه شود ولی با به وجود آمدن شرایط دشوار اقتصادی در کشور، بخشی از هزینه‌ها باید با مشارکت مردم تامین شود که همین دوگانگی، اثرات نامطلوب اجتماعی و مدیریتی و نارضایتی عمومی را به دنبال خواهد داشت.

 

وی با اشاره به اینکه بیماران و خانواده‌های آنان اغلب به دلیل قرارگیری در شرایط روحی نامناسب، در هر صورت از کیفیت خدمات درمانی، ناراضی و گلایه‌مند می‌شوند، اظهار کرد: بیمار و همراهانش معمولا تا دست‌یابی به بهبودی کامل حتی در صورت ارائه خدمات مطلوب نیز ناراضی خواهند بود.

 

درویش‌امیری بخشی از مشکلات موجود در جامعه امروز را ناشی از نگرش‌ها و عملکردهای غیراصولی و خارج از برنامه‌ در گذشته دانست و ابراز امیدواری کرد: با صرفه‌جویی در منابع محدود موجود در کشور، به فکر نیازها و مطالبات آیندگان در کشور هم باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: