• پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-6484-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

اشتغال روستایی، مصداق ایجاد اشتغال با سرمایه‌گذاری کمتر است


استاندار زنجان گفت: طرح اشتغال پایدار روستایی، مصداق ایجاد اشتغال با سرمایه‌گذاری کمتر است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری شامگاه دیروز در جلسه کارگروه اشتغال استان زنجان با تاکید بر اینکه اهتمام به طرح اشتغال پایدار روستایی، مصداق ایجاد اشتغال با سرمایه‌گذاری کمتر است که باید توجه ویژه‌ای به این امر صورت گیرد، افزود: اعتقاد راسخ به این مهم داریم که اگر منابع مالی این طرح (12 هزار میلیارد تومان) در سال گذشته با دقت توزیع می‌شد، امروز شاهد ایجاد فرصت‌های شغلی زیادی بودیم.

 

وی با یادآوری اینکه متاسفانه پارسال منابع مالی ایجاد اشتغال پایدار روستایی در سطح کشور در دست‌انداز مراحل اداری و بانک‌ها افتاد تا نتوانیم به صد درصد اهداف تعیین شده در این زمینه دست یابیم، ادامه داد: رویکرد اصلی امروز در خصوص اشتغال پایدار روستایی، اعطای تسهیلات در این زمینه است که معتقدیم برای تحقق برنامه‌هایی که در این زمینه تدوین شده است، این تسهیلات باید با شتاب بیشتری اعطا شود.

 

استاندار زنجان با اشاره به اینکه اگر بخواهیم ارزیابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی را در خصوص عملکرد دستگاه‌ها در زمینه ایجاد اشتغال پایدار روستایی بررسی کنیم، بی‌تردید در صداقت و درستی گزارش‌های ارائه شده توسط دستگاه‌های مختلف در این زمینه شبهه‌ای وجود ندارد، تصریح کرد: خوشبختانه عملکرد زنجان در مقایسه با سایر استان‌ها در زمینه اشتغال پایدار روستایی مثبت است.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان با بیان اینکه هیچ‌گاه نباید به عملکردی که در زمینه اشتغال پایدار روستایی داریم دل‌خوش باشیم، بلکه باید تلاش وافر در این زمینه تداوم داشته باشد، خاطرنشان کرد: فقط ۳۰ تا ۴۰ درصد اعتبارات اشتغال فراگیر و روستایی در اختیار استان‌ها قرار دارد و مابقی اعتبارات در دست وزارتخانه است، به همین خاطر تاکید می‌کنیم که دستگاه‌ها باید در زمینه جذب این اعتبارات، به گونه‌ای عمل کنند که در جایگاه مطلوب قرار بگیریم.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارش عملکرد بانک‌های عامل در استان زنجان در زمینه اعطای تسهیلات به علاقه‌مندان در حوزه ایجاد اشتغال، عملکرد استان در خصوص سرعت و دقت بررسی طرح‌ها و نیز تخصیص اعتبارات را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: استان زنجان در حوزه اشتغال فراگیر، اعطای تسهیلات موضوع تبصره 18 قانون بودجه 96 بر اساس شاخص‌های مختلف جایگاه قابل قبولی در بین سایر استان‌ دارد.

 

محمدرضا یوسفی با یادآوری اینکه 11 رسته برای ایجاد اشتغال فراگیر در استان زنجان در نظر گرفته شده است، افزود: در قالب طرح روستا تعاون و طرح اشتغال پایدار روستایی، تاکنون 59 شرکت تعاونی به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که این تعاونی‌ها با مبلغ تسهیلات 614 میلیارد ریال و با اشتغال‌زایی 660 نفر کار خود را آغاز می‌کنند و امیدواریم این روند تداوم داشته و شاهد عملکرد مطلوب استان در این زمینه باشیم.

 

وی در ادامه از پیش‌بینی ایجاد 8000 اشتغال توسط دستگاه‌ها در استان زنجان خبر داد و تصریح کرد: سهمی که امسال برای ایجاد اشتغال در بخش‌های مختلف در نظر گرفته شده، متفاوت است. به عنوان مثال، برای سازمان صنعت، معدن و تجارت 6393 شغل، بخش کشاورزی 387 شغل، میراث‌فرهنگی که صنایع‌دستی را نیز در زیرمجموعه خود دارد 886 شغل و سهم اشتغال آموزش‌های مهارتی در استان نیز 400 شغل بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: