• شنبه ۳۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-5087-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یک کارگردان فیلم کوتاه:

سینمای زنجان، سینمای مستعدی است


یک کارگردان فیلم کوتاه اظهار کرد: سینمای استان زنجان، سینمای مستعدی است .


فرید احدیان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه سینمای استان زنجان، سینمای مستعدی است، گفت: استعدادهای جوان زیادی در استان مشاهده می‌شود که متاسفانه به دلیل بها داده نشدن به آن‌ها، شکوفا نشده‌اند .


وی ادامه داد: در دولت‌های نهم و دهم در استان، اعتبار مالی برای کمک به فیلم‌سازان وجود داشت اما متاسفانه نگاه مسئولان، نگاه درستی به مسئله فیلم‌سازی نبود اما با روی کار آمدن دولت یازدهم و دوازدهم اعتبارات کاسته شده است ولی مسئولان نگاه بهتری به این مسئله پیدا کرده‌اند .


این هنرمند فیلم‌ساز خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات فیلم‌سازی در سطح کشور این است که بیشتر کارگردان‌های ما به سمت کمدی حرکت می‌کنند؛ چراکه قشر اعظم تماشاچی سینماها را تماشاگران علاقه‌مند به کمدی تشکیل می‌دهند و فیلم طنز فروش خوبی دارد. از همین رو است که کارگردانان برای کسب درآمد و مخاطب به سمت ساخت فیلم کمدی پیش می‌روند .


احدیان افزود: نبود امکانات از جمله دوربین فیلم‌برداری نیز یکی دیگر از دغدغه‌های فیلم‌سازان فیلم کوتاه در استان است، هر چند که این مشکل نسبت به سابق بسیار بهبود یافته است و ادارات دولتی در صورت پیگیری این امکانات را در اختیار کارگردان فیلم کوتاه قرار می‌دهند .


وی خاطرنشان کرد: بر اساس موفقیت‌های کارگردانان فیلم کوتاه زنجانی می‌توان اذعان کرد که فیلم‌سازان زنجانی یک سر و گردن بالاتر از استان‌های دیگر هستند و امید است که با حمایت مسئولان این موفقیت‌ها بیشتر شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: