• یکشنبه ۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 976-4385-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان:

88 درصد ساماندهی گلزار شهدای استان به پایان رسیده است


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: تاکنون ۸۸ درصد از ساماندهی گلزار شهدا در استان زنجان به پایان رسیده است .


علی کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: تاکنون 426 گلزار شهید در استان زنجان ساخته شده است که دو هزار 889 شهید در این گلزارها آرمیده‌اند .


وی تصریح کرد: برنامه ساماندهی گلزار شهدا یکی از مهم‌ترین مولفه‌های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ روحیه ایثارگری در جامعه و زنده نگه داشتن یاد شهدا به شمار می‌رود .


کاظمی تصریح کرد: در استان شش گلزار برای شهدا در حال احداث است که مزار 19 شهید را در خود جای داده است .


مدیرکل بنیاد شهید و انور ایثارگران استان زنجان در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر 138 گلزار شهید در استان نیازمند ساخت و تکمیل است که شامل مزار 332 شهید می‌شود .


وی افزود: مزار شهدا نماد رشادت و سند افتخار ایران محسوب می‌شود که باید در این راستا اهتمام ویژه‌ای جهت ساماندهی آنها وجود داشته باشد .


کاظمی یادآور شد: تاکنون 22 گلزار در مناطق شهری با مزار هزار و 775 شهید و 261 گلزار در مناطق روستایی با مزار 764 شهید، در استان زنجان تکمیل و به پایان رسیده است .


این مسئول افزود: مشارکت دستگاه‌های اجرایی در تکمیل گلزارها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، به طوری که دهیاری‌های شهرستان خدابنده همکاری خوب در جهت ساخت گلزارها در روستاها با بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان دارند .


کاظمی خاطرنشان کرد: در استان زنجان، شهرستان خدابنده با ۶۵ گلزار شهید، بیشترین تعداد گلزار تکمیل شده دارا است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: