• چهارشنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-586-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور عنوان کرد:

امکان صدور خدمات حوزه فناوری اطلاعات به کشورهای ترک زبان


رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت: خدمات تولید شده در این استان می‌تواند به کشورهای ترک زبان صادر شود .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدباقر اثنی‌عشری در حاشیه افتتاحیه ششمین نمایشگاه الکامپ در زنجان، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد‌: در حال حاضر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در ۳۰ استان با ۱۴ هزار عضو فعالیت دارد که می‌توان آن را نقطه تعامل دولت و بخش خصوصی دانست .


این مسئول با بیان اینکه این سازمان به عنوان پنجره واحد ارتباطی بین دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و بخش خصوصی است، ادامه داد: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان زنجان جزو شش نظام صنفی رایانه‌ای برتر کشور است .


وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه الکامپ، افزود: نمایشگاه الکامپ برگزار شده در استان زنجان در سطح مطلوبی است و اقدامات خوبی توسط دستگاه‌های دولتی استان در راستای دولت الکترونیک انجام شده و علاوه‌بر آن حضور پررنگ جوانان در این نمایشگاه مایه امیدواری است .


اثنی‌عشری، زنجان را استانی با موقعیت جغرافیایی مناسب دانست و خاطرنشان کرد: استان زنجان 8000  فارغ‌التحصیل در حوزه فناوری اطلاعات و رشته‌های کامپیوتر دارد و با نزدیکی به ۷ استان به لحاظ منابع انسانی، غنی است .


وی تصریح کرد: خدمات تولید شده در این استان می‌تواند به کشورهای ترک زبان صادر شود که این مهم با جذب سرمایه‌گذار،  اصلاح روش‌ها و حذف موانع قانونی توسط دولت‌ها برای پیشبرد اهداف، میسر است .


رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور یادآور شد: در حال حاضر مقرر شده که دبیرخانه‌ای برای حمایت از کسب‌ و کارهای نوپا ایجاد شود، به طوری که در سال اول عضویت این شرکت‌ها ۹۰ درصد حق عضویت به آنان تخفیف داده می‌شود و هدف از تشکیل این دبیرخانه کسب درآمد و ایجاد عضویت نیست، بلکه هدف آن است که شرکت‌های بزرگ از کسب‌ و کارهای نوپا حمایت کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: