• پنجشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-4914-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدرس اردوی بقا در شرایط سخت جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد:

ضرورت آمادگی تیم‌های امدادی برای حفظ سلامت خود در شرایط بحرانی


مدرس اردوی بقا در شرایط سخت تیم درمان اضطراری گفت: تیم‌های امدادی باید برای حفظ سلامت خود در شرایط بحرانی آماده باشند .

 

بهروز مقدسی در حاشیه مراسم اختتامیه اردوی بقا در شرایط سخت در پایگاه پشتیبانی امداد و نجات شمال‌غرب در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: برگزاری اردوهایی از این دست به تازگی در ایران آغاز شده است و بدون شک تاثیر به سزایی در آمادگی برای مدیریت شرایط بحرانی دارد؛ در واقع بخشی از تیم‌های عملیاتی ممکن است در شرایط سخت‌گیر بیفتند و اگر دانش و مهارت بیشتری داشته باشند، می‌توانند سلامت خود را برای ادامه عملیات امداد و نجات تضمین کنند .

 

این عضو سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور با تاکید بر اینکه اعضای تیم امداد اضطراری باید در شرایط بحرانی، خطر را از مردم آسیب دیده دور کنند، ادامه داد: همه جای دنیا، بقا در شرایط سخت و استراتژی ویژه برای نجات گران و امدادگران طراحی شده است و خوشبختانه معاونت بهداشت و درمان جمعیت نیز این مساله را طی سه سال اخیر مد نظر قرار داده است .

 

وی با اشاره به اینکه برگزاری اردوهای بقا در شرایط سخت اقدامی نو به شمار می‌آید، افزود: در این اردو به این پرداخته می‌شود که اگر شرایط عملیات نامتعارف و از محدوده نرمال خارج شد، اعضا بتوانند خود را زنده نگاه داشته و برای زنده نگاه داشتن و حمایت از دیگران نیز گام‌های اساسی بردارند. از این رو در اردوی مقدماتی به اصول و قوانین و اینکه در اصل شرایط سخت چیست پرداخته می‌شود .

 

مقدسی خاطرنشان کرد: اعضا باید بیاموزند که در طبیعت وحشی خود را در برابر خطرات و ریسک فاکتورها حفظ کرده و در محیط‌های فاقد آب و غذا، این دو عنصر حیاتی را تهیه کرده و زنده بمانند. همچنین دست و پا کردن سرپناه اضطراری با حداقل امکانات نیز به اعضای تیم درمان اضطراری آموزش داده می‌شود .

 

مدرس اردوی بقا در شرایط سخت جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه استفاده از اورژانس‌های پزشکی با تکیه بر دانش و مهارت فرد از جمله آموزش‌هایی است که در اردوی بقا در شرایط سخت ارائه می‌شود، تصریح کرد: خوشبختانه تیم‌های بهداشت و درمان اضطراری بعد از وقوع زلزله کرمانشاه در منطقه حضور یافتند و توانستند گام‌های ارزنده‌ای در راستای امدادرسانی به هموطنان آسیب دیده بردارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: