• جمعه ۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-2391-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان ابهر:

هیدج، تعیین‌کننده قیمت حبوبات در کشور است


فرماندار شهرستان ابهر گفت: با راه‌اندازی بورس حبوبات، قیمت این محصول در کشور را هیدج تعیین می‌کند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی حیدری در مراسم بهره‌برداری از سالن ورزشی روستای قروه ابهر با اشاره به اینکه جمعیت شهری این شهرستان بر جمعیت روستایی آن غالب است، اظهار کرد: ۵۰ درصد صنعت استان در ابهر واقع شده است.

 

وی با اشاره به هجمه‌های سنگین علیه شرکت پارس‌حیات ابهر در فضای مجازی، ادامه داد: این شرکت با سرمایه‌گذاری خارجی ۲۰۰ میلیون یورویی است که ۶۰ درصد بازار کشور در حوزه پوشک و دستمال کاغذی را به خود اختصاص داده است و حدود ۸۵۰ نفر به طور مستقیم در این شرکت مشغول به کار هستند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه این شرکت در طرح توسعه خود ۳۵ میلیون یورو در حوزه مواد شوینده سرمایه‌گذاری کرده است، بیان کرد: در صورت فراهم بودن بسترهای لازم تا پایان آبان‌ماه این بخش نیز افتتاح خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه پارسال پارس حیات ابهر حدود ۴۰ میلیارد ارزش‌افزوده پرداخت کرده است، بیان کرد: با تصویب پرداخت استانی ارزش‌افزوده ابهر از این موصوع بسیار متضرر شد و درآمدهای شهرستان از محل ارزش‌افزوده کاهش یافت.

 

حیدری با اشاره به اینکه زمانی ابهر در کشور در زمینه نساجی زبان‌زد بود، اظهار کرد: بسیاری از این کارخانه‌ها تعطیل شد اما در حال حاصر تلاش‌هایی برای احیای این صنعت در شهرستان وجود دارد.

 

فرماندار شهرستان ابهر با بیان اینکه جمعیت شهری ۸۰ درصدی ابهر باعث غفلت از روستاها در برخی مواقع شده است، گفت: اگر به روستاها نگاه تک‌بعدی وجود نداشته باشد، معادل جمعیت شاغل در حوزه صنعت شهرستان در روستاها مشغول به کار خواهند بود.

 

وی با اشاره به راه‌اندازی بورس حبوبات در ابهر، اظهار کرد: با راه‌اندازی این بورس قیمت حبوبات کشور را هیدج تعیین می‌کند.

 

فرماندار شهرستان ابهر با بیان اینکه بخش گردشگری ابهر مغفول مانده است، تصریح کرد: اولین روستای پایلوت گردشگری استان درسجین ابهر است که از ظرفیت این روستاها به نحو مطلوب استفاده نشده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: