• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-686-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان تاکید کرد:

لزوم آموزش گفت‌وگو به جوانان در دانشگاه و مدرسه


استاندار زنجان گفت: باید فلسفه گفت‌وگو به جوانان در دانشگاه‌ها و مدرسه آموزش داده شود .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری صبح امروز در ویژه‌برنامه استقبال از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استان زنجان، اظهار کرد: دوره زندگی انسان‌ها به چند بخش تقسیم می‌شود که بهترین دوره را می‌توان دوره جوانی دانست که عقل و جسم هر دو به کمال می‌رسد .


این مسئول ادامه داد: سرمایه‌گذاری بر روی نسل جوان ظرفیت‌سازی است و جوانان اداره‌کننده آینده جامعه هستند و اگر جوانان قدرتمند و درست تربیت شوند و راه درست را در پیش بگیرند، آینده خوبی حواهند داشت .


وی جوانی را دوران شور، عشق و آگاهی و احساسات دانست و افزود: دوران جوانی باید همراه با شور و منطق همراه باشد تا فرد بتواند به بالندگی برسد. همچنین باید برنامه برای آینده داشته و هدفمند حرکت کنند .


درویش‌امیری خاطرنشان کرد: باید در وجود جوانان بذر انسانیت، صداقت و درستکاری کاشت؛ چرا که با وجود گسترش بداخلاقی‌ها و آسیب‌های شکننده اجتماعی و اخلاقی، جامعه بالاخص نوجوانان و جوانان باید بر مبنای صحیح تعلیم ببینند و تربیت شوند .


نماینده عالی دولت در استان زنجان، یادآور شد: مدرسه و دانشگاه مسئولیت تعلیم و تربیت را بر عهده دارد و نباید فراموش کرد که تربیت سه ضلع دارد که خانه، جامعه و دانشگاه و مدرسه بخش‌های مختلف این امر است که همه بخش‌ها باید مورد توجه قرار گیرد .


وی تصریح کرد: تربیت از خانه و جامعه آغاز می‌شود و در مدرسه و دانشگاه شکل می‌گیرد باید در مدرسه و دانشگاه چگونه‌زندگی کردن را باید به فرزندان آموخت و گفت‌وگو را به جای پرخاش در دانشگاه‌ها بیاموزند .


این مسئول اظهار کرد: تاکید بر آموزش فلسفه گفت‌وگو، باید از مدرسه آغاز شود و صبر و گذشت و شکیبایی در خانه، جامعه و رسانه‌ها آموخته شود و وقتی بزرگان اهل گذشت نباشند، جوانان گذشت را نمی‌آموزند .


وی بر لزوم آموزش چگونگی شاداب بودن و لذت بردن از زندگی سالم، عنوان کرد: امروز در جامعه صداقت و راست‌گویی مرده و ابتدا باید صداقت را در جامعه زنده کرد و به جوانان آموخت و شخصیت کودکان مورد توجه قرار گرفته و نباید اجازه داد که نفاق و ریا  در شخصیت آنان رشد کند و نهادینه شود که این امر نکوهیده در اسلام است .


درویش‌امیری گفت: ندانستن چند فرمول برای یک دانش‌آموز شاید سبب شود در تعلیم عقب بیافتد ولی در تربیت عقب نمی‌افتد ولی اگر در مدرسه خوب و باهم زندگی کردن را نیاموزند جامعه در آینده با مشکل مواجه خواهد شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: