• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-1487-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان:

در صدد ایجاد عدالت اجتماعی در استان هستیم


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اظهار کرد: در صدد ایجاد عدالت اجتماعی در استان هستیم .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فاطمه کرباسی در آیین افتتاح نهمین نمایشگاه سراسری کتاب زنجان و سومین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان زنجان با اشاره به اینکه کسی که با کتاب‌ها، خود را آرامش دهد، هیچ آرامشی از او سلب نخواهد شد، گفت: سرانه مطالعه از موارد میزان توسعه‌یافتگی هر جامعه است و برگزاری نمایشگاه کتاب چه بزرگ و کوچک می‌تواند در این مسیر کمک‌رسان باشد .


وی ادامه داد: استان زنجان رتبه دوم سرانه مطالعه را در سطح کشور به خود اختصاص داده است که از افتخارات استان محسوب می‌شود .


این مسئول با اشاره به اینکه تلاش بر این است که عدالت فرهنگی ساری و جاری شود، خاطرنشان کرد: از موارد تلاش‌هایی که در جهت برقراری عدالت اجتماعی شده است می‌توان به اعزام اصحاب رسانه به نمایشگاه بین‌المللی کتاب و رونمایی از کتاب‌های چاپ شده در مناسبت‌های مختلف، افزایش سرعت انتشار کتاب با تقویت سامانه تامین ارز کاغذ به قیمت وزارتخانه، از جمله موارد عدالت اجتماعی است .


وی افزود: نزدیک به 300 غرفه و 400 ناشر در این نمایشگاه حضور دارند و  یکی از ویژگی‌های این نمایشگاه حضور کتاب‌فروشان برای اولین‌بار در نمایشگاه کتاب است .


کرباسی تصریح کرد: همچنین بالغ بر 8500 کتاب حقوقی، علمی و ادبی و کودک و عمومی در این نمایشگاه وجود دارد و حداقل میزان تخفیف سی درصدی برای این کتاب‌ها درنظر گرفته شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: