• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-1587-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

سهم تولید کتاب استان زنجان ناچیز است


رئیس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: سهم تولید کتاب استان زنجان ناچیز است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمد سلگی در آیین افتتاح نهمین نمایشگاه سراسری کتاب زنجان و سومین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های استان زنجان با اشاره به اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه‌های فرهنگ و هنر و مطبوعات و سینما فعالیت دارد، گفت: یکی از حوزه‌های موثر در زمینه فرهنگ و هنر، کتاب است و کشور ما در خاورمیانه یکی از کشورهایی است که در تولید کتاب کم‌نظیر است و  در سال 96، بالغ بر 100 هزار کتاب توسط 5000 ناشر در سطح کشور  چاپ شده است .


وی با اشاره به‌ سهم زیاد تولید کتاب در تهران، ادامه داد: از همین رو سعی شده است که  این امر در همه استان‌ها  به یک امر جدی تبدیل شود؛ چرا که توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی مورد توجه دولت قرار دارد .


این مسئول خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر برای نوسازی تجهیز کتا‌ب‌فروشی‌ها هزینه شده است‌. طبیعتا کتاب به‌عنوان کسب و کار مشکلات خود را دارد و برگشت دیرهنگام سرمایه کتاب‌فروشان و ناشران از جمله این مشکلات است که  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کمک به ناشران، تسهیلاتی را  در این زمینه پرداخت می‌کند .


سلگی با اشاره به اینکه استان زنجان به لحاظ تولید کتاب سهم زیادی ندارد، افزود: امید است شاهد رونق بیش از این در زمینه تولید کتاب در استان باشیم.


وی افزود: در خصوص سایر تسهیلات هم کارهایی برای بهبود تولید انجام داده است و کارگروهی در حوزه کاغذ فعال است تا مشکلاتی که پیش رو داریم، برطرف شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: