• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-3991-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بهزیستی استان زنجان عنوان کرد:

نگه‌داری ۹۰ بانوی سالمند در هتل‌آپارتمان هیدج


مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: در حال حاضر ۹۰ بانوی سالمند در هتل‌آپارتمان بهزیستی هیدج نگه‌داری می‌شوند .


محمد محمدی‌قیداری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به فعالیت هتل‌آپارتمان نرگس که مختص نگه‌داری بانوان سالمند در شهر هیدج است، اظهار کرد: طی بازدیدهای مکرر صورت گرفته وضعیت هتل‌آپارتمان مطلوب ارزیابی می‌شود .


وی با اشاره به اینکه میانگین قیمتی که هیئت  دولت برای نگه‌داری سالمندان به صورت ماهیانه تعیین کرده،  مبلغ یک میلیون و 240 هزار  تومان است، ادامه داد: در حال حاصر این افراد ماهیانه ۵ میلیون و  ۸۳۰ هزار ریال یارانه دریافت می‌کنند که فاصله قیمتی بین مبلغ تعیین شده و از سوی هیئت دولت وجود دارد .


این مسئول با اشاره به اینکه هزینه باقی مانده را یا باید خانواده‌ها تامین کنند یا خیرین، عنوان کرد: از آنجایی که اکثر این سالمندان بی‌سرپرست هستند، در این حوزه با مشکل مواجه‌ایم، لذا باید اهتمام لازم برای جذب خیرین در این حوزه‌ها صورت گیرد .


وی با تاکید بر اینکه مشارکت خیرین در حوزه سالمندی یکی از مهم‌ترین نیازهای این قشر از جامعه است، بیان کرد: بهزیستی نیز تا حد امکان کمک‌حال مراکز نگهداری سالمندان خواهد بود .


محمدی‌قیداری با مطلوب ارزیابی کردن وضعیت فیزیکی هتل‌آپارتمان هیدج، اظهار کرد: این‌ مجموعه نمونه بارز یک مجموعه خوب کشوری است.


وی تاکید کرد: خدمات تخصصی باید در این مراکز بهترین باشد چون کسانی که اینجا زندگی می‌کنند، پناهی جز این مرکز ندارند .


مدیرکل بهزیستی استان زنجان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۹۰ بانوی سالمند در این مرکز نگهداری می‌شوند که اغلب افراد بی‌سرپرست، بدسرپرست و مجهول‌الهویه هستند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: