• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-986-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان:

میزان سالمندان در استان زنجان بالغ بر 9 درصد است


معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان اظهار کرد: میزان سالمندان در استان زنجان بالغ بر 9 درصد است.


محمدرضا صائینی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه از نظر حوزه سلامت افراد بالای 60 سال سالمند محسوب می‌شوند، گفت: تعداد سالمندان در استان زنجان بالغ بر 9 درصد است که حدود یک درصد نسبت به میانگین کشوری بالاتر است .


وی ادامه داد: بالا بودن این یک درصد سالمندی در استان به دلیل افزایش امید به زندگی در استان است که در شرایط فعلی این آمار  برای مردان به ۷۸.۵ سال و برای زنان به ۸۲ سال رسیده است .


معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان خاطرنشان کرد: وقتی آمار امید به زندگی در کشور را که برای مردان ۷۴ سال و برای زنان ۷۷ سال است، می‌بینیم که آمار امید به زندگی در استان زنجان از وضعیت بهتری نسبت به نرم کشوری برخوردار است .


صائینی یادآور شد: با توجه به اینکه خدمات بهداشتی در استان افزایش یافته است و بیماری‌های واگیردار کنترل می‌شود و شرایط درمانی بهتری فراهم شده است طبیعتا حرکت کردن به سمت سالمندی نیز در جمعیت‌های شهری افزایش می‌یابد .


این مسئول خاطرنشان کرد: با افزایش سن بسیاری از بیماری‌های واگیردار نظیر پوکی استخوان، بیماری‌های قلبی و عروقی و سایر بیماری‌ها افزایش می‌یابد و از همین رو باید طب تسکینی و طب سالمندی در دستگاه‌های درمانی ترویج یابد.


صائینی افزود: بحث مورد اهمیتی که وجود داشت نگهداری از سالمندان است که در سال‌های آینده باید به آن توجه   بیشتری شود که در این زمینه با افتتاح مرکز خردمندان که با استقبال فراوان روبه‌رو شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: