• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-3084-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان زنجان خبر داد:

برداشت بالغ بر 281 هزار تن گوجه‌فرنگی از مزارع استان زنجان


مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، از برداشت بالغ بر 281 هزار تن گوجه‌فرنگی از مزارع استان خبر داد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حسین عامری در جمع خبرنگاران با بیان این‌که سطح زیر کشت گوجه‌فرنگی طی سال زراعی جاری در استان، 5200 هکتار است، اظهار کرد: امسال برداشت بالغ بر 281 هزار تن گوجه‌فرنگی از این سطح پیش‌بینی شده است .


این مسئول، عملکرد محصول گوجه‌فرنگی در استان زنجان را 54 تن در هر هکتار برشمرد و ادامه داد: برداشت گوجه‌فرنگی در استان، همه ساله به صورت عمده از تیرماه آغاز شده و تا اواخر مهر و اوایل آبان‌ماه ادامه می‌یابد . همچنین همه ساله کشت گوجه‌فرنگی در استان زنجان به صورت نشایی انجام می‌گیرد و غالب مزارع استان به روش‌های نوین آبیاری می‌شود .


وی افزود: ارتقای دانش کشاورزان، بهره‌گیری از آبیاری‌های نوین، تغذیه اصولی و استفاده از ارقام مناسب از جمله عوامل موثر در افزایش عملکرد در مزارع گوجه‌فرنگی استان به شمار می‌رود . این در حالی است که کشاورزان زنجانی امسال از سطح 6200 هکتار مزارع سیب‌زمینی، بالغ بر 211 هزار تن محصول برداشت خواهند کرد.


عامری، خرداد و تیرماه را زمان عرضه سیب‌زمینی طارم عنوان و خاطرنشان کرد: کشاورزان سایر شهرستان‌ها نیز به صورت عمده از شهریور تا اوایل آبان‌ماه سیب‌زمینی تولیدی خود را به بازار عرضه می‌کنند .


وی با بیان این‌که زنجان جزو استان‌های مهم تولیدکننده سیب‌زمینی در کشور محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از 80 درصد از مزارع سیب‌زمینی استان به روش‌های نوین آبیاری می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: