• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1086-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کسب دانش فنی؛ مؤثر در درمان بیماری ام.اس


رئیس هیئت مدیره انجمن ام‌اس زنجان اظهار کرد: بر اساس آمارهای موجود، بیماران تحت پوشش این انجمن بین 18 تا 40 سال بوده که در بین خانم‌ها شایع‌تر از آقایان است، از این رو نمی‌توان از درمان و توقف به موقع بیماری در سنین پایین چشم پوشی کرد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محسن جاویدان در نشست جمعی از اعضای هیئت مدیره و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی انجمن ام.اس امید زنجان با مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای به منظور تقویت و ارائه راهکارهای تعامل و همکاری فی ما بین در محل اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای زنجان برگزار شد، گفت: انجمن امید در این 8 سال سابقه فعالیت شاهد بیمارانی در سنین مختلف به خصوص در دوران جوانی بوده است.


وی تصریح کرد: بر اساس آمارهای موجود، بیماران تحت پوشش این انجمن بین 18 تا 40 سال بوده که در بین خانم‌ها شایع‌تر از آقایان است از این رو نمی‌توان از درمان و توقف به موقع بیماری در سنین پایین چشم‌پوشی کرد؛ چراکه درگیری و دست و پنجه نرم کردن با این شرایط به ویژه در دوران طلایی زندگی بسیار دردناک‌تر و خطرآفرین‌تر خواهد بود .


جاویدان با اشاره به اهمیت حضور و فعالیت بیماران ام.اس در رویکردهای گوناگون جامعه، افزود: ایجاد فضا و جایگاه برای آنها در بین مردم و حرکت در کنار جریان‌های روزمره بهترین نوع درمان برای وضعیت روحی و جسمانی بیماران محسوب می‌شود .


رئیس هیئت مدیره ام.اس امید ادامه داد: سازمان فنی و حرفه ای استان با توجه به پتانسیل‌های موجود به ویژه در حوزه صنعت، صنایع‌دستی و سایر فعالیت‌ها بستر آموزشی مناسب را برای تمام اقشار جامعه ایجاد کرده است، از این رو دسترسی بیماران ام.اس به این امکانات و فضاهای آموزشی ضمن اثرات حائز اهمیت در مسائل روحی آنها به توقف و شاید درمان کامل بیماری نیز منتج شود.


وی افزود: با تکیه بر مطالعات و دستاوردهای علمی بیماران ام.اس با انجام فعالیت‌ها وارد پروسه درمان قابل توجهی می‌شوند؛ چراکه سکون و انزوا در این افراد ماحصلی جز تشدید و رشد بیماری نخواهد داشت اما در نقطه مقابل با فعالیت در جامعه و انجام کارهای فیزیکی به مسیر درمان ورود کرده‌اند .


در ادامه، مدیرعامل انجمن ام.اس امید زنجان نیز ضمن یادآوری رسالت و وظایف ذاتی انجمن، گفت: با تأسی از برنامه‌ها و اهداف موجود ایجاد انگیزه و تقویت امید به زندگی بیماران با بهره‌مندی از پتانسیل‌های موجود همواره در رأس امور قرار دارد .


نسیم اسلامیه با اشاره به فاکتور لاینفک معیشتی در خانواده‌ها به ویژه در جامعه امروز، افزود: با دسترسی به امکانات آموزشی موجود در سازمان یاد شده، بیماران ام.اس ضمن اینکه قادر به فراگیری علوم و فنون خواهند بود قطعاً فراخور دانش کسب شده اولین قدم برای امرار معاش و کسب درآمد در آینده‌ای نزدیک را نیز برداشته‌اند .


در ادامه، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان نیز در بخش دیگری از این نشست به مطالعات و تحقیقات در خصوص بیماری ام.اس اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه 50 الی 60 درصد قشر جوان با این بیماری درگیر می‌باشند، اطلاع‌رسانی و معرفی دقیق بیماری ام.اس باید در اولویت‌ها باشد .


محمدرضا انصاری، عامل استرس و اضطراب را از جمله دلایل بیماری ام.اس عنوان کرد و ادامه داد: حضور مستمر بیماران در فضاهای مختلف اجتماعی ضمن کاهش تنش‌ها، دنیای جدیدی از خلاقیت‌ها، فعالیت‌ها و علاقه‌مندی‌ها را به روی آنها باز خواهد کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: