• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-8314-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

برداشت میانگین 56 تن پیاز از هر هکتار در زنجان


مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: کشاورزان استان زنجان امسال به طور متوسط از هر هکتار 56 تن محصول پیاز برداشت می‌کنند.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حسین عامری در جمع خبرنگاران با اشاره به پیش‌بینی برداشت بالغ بر 187 هزار و 500 تن پیاز از مزارع استان زنجان، اظهار کرد: 3480 هکتار از اراضی زراعی استان به کشت محصول پیاز اختصاص یافته است.


این مسئول ادامه داد: برداشت پیاز در استان به‌صورت عمده از مردادماه در شهرستان طارم آغاز شده و تا اواخر مهر در سایر شهرستان‌ها ادامه پیدا می‌کند .


وی با بیان این‌که کاهش مصرف آب و تولید اقتصادی محصول از مزیت‌های کشت نشایی به شمار می‌رود، افزود: مدیریت مصرف آب در روند تولید محصولات زراعی از دغدغه‌ها و اولویت‌های اصلی حوزه زراعت استان محسوب می‌شود و خوشبختانه امسال آبیاری اکثر محصولات زراعی تولید شده در استان از جمله پیاز، به‌صورت آبیاری‌های نوین و تیپ بوده است.


به گزارش ایسنا، پیاز را می‌توان به سه روش کاشت مستقیم بذر، کاشت خرده‌پیاز و نشایی تکثیر کرد. بسیاری از مزارع تجاری با کاشت مستقیم بذر تولید می‌شوند و از خرده پیاز و نشاء معمولا زمانی استفاده می‌شود که محدودیت زمانی وجود دارد. البته کاشت مستقیم بذر به‌علت کوچکی بذرها و نیاز حیاتی آن‌ها به تأمین رطوبت کافی در طول جوانه‌زنی ممکن است نیاز به مراقبت‌های بیشتری داشته باشد. با استفاده از نشاء و خرده‌پیاز می‌توان کنترل بیشتری در ایجاد فاصله مناسب کاشت، تولید پیازهایی با اندازه یکنواخت‌تر و کاهش بدشکلی‌های فیزیولوژیکی داشت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: