• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-4391-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس جهادکشاورزی شهرستان خرم‌دره:

کشاورزان هر چه سریع‌تر نسبت به کشت پاییزه اقدام کنندرئیس جهاد کشاورزی شهرستان خرم‌دره گفت: کشاورزان هر چه سریع‌تر نسبت به کشت پاییزه اقدام کنند.


علی محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به فرا رسیدن زمان کشت پاییزه برخی از محصولات کشاورزی، عنوان کرد: با توجه به پیش‌بینی بارندگی‌های مناسب در فصل پاییز، کشاورزان باید تلاش کنند از فرصت موجود برای کاشت محصولات به نحو احسن استفاده کنند .


وی عنوان کرد: بنا به مصلحت ملی و کمبود آب و در عین حال نیاز کشور به خودکفایی در تولیدات کشاورزی، کشاورزان می‌بایست الگوی مناسب از کشت محصولاتی با نیاز آبی بالا پرهیز کرده و جهت کشت محصولات مهم و استراتژی از قبیل گندم و کلزا که امتیازات خرید تضمینی، تسهیلات و سایر حمایت‌های دولتی برخوردار است، ضمن بهره‌مندی از اجر معنوی، گام مناسبی در جهت پیشبرد اهداف تامین امنیت غذایی بردارند .


این مسئول با اشاره به اینکه بذور گواهی شده محصولات پاییزه موجود در بین کشاورزان در حال توزیع است، ادامه‌ داد: به کشاورزان توصیه می‌شود از آنجایی که از نظر تقویم زراعی فرصت زیادی تا پایان زمان کشت باقی نمانده، هر چه سریع‌تر نسبت به کشت اقدام کنند .


محمدی یادآور شد: با توجه به اینکه امسال کودهای فسفاته و ازته به میزان کافی جهت کشت محصولات پاییزه تامین شده و هم‌اکنون در شهرستان موجود است، کشاورزان می‌توانند با مراجعه به مراکز توزیع کودهای شیمیایی سهم خود را دریافت کرده و همزمان با کشت محصولات، کود مورد نیاز را مصرف کنند .


وی بیان کرد: با توجه به اینکه در سال زراعی جدید، کشاورزان با استفاده از تسهیلات بانکی انواع تراکتور و ادوات کشاورزی را خریداری کرده‌اند که این امر می‌تواند در بالا رفتن ضریب مکانیزاسیون و تسهیل در کشت و زرع منطقه بسیار موثر باشد .


این مسئول خاطرنشان کرد: در سال زراعی جاری 6 کارشناس ناظر گندم جهت مشاوره و نظارت در تمام مراحل تولید در کنار گندم‌کاران خواهند بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: